Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Raad Emmen stemt in met nieuw dierenpark

20 maart 2012, 9:11
De gemeenteraad van Emmen is maandagavond akkoord gegaan met de verhuizing en nieuwbouw van Dierenpark Emmen. Het project, dat in totaal ruim 200 miljoen kost, kon uiteindelijk rekenen op een ruime meerderheid.

De raadsvergadering was het sluitstuk van een lange discussie in de Drentse stad over de toekomst van de dierentuin. Die werd in de jaren '90 meer dan eens uitgeroepen tot mooiste en modernste van Europa, maar verkeert nu al jaren in financieel zwaar weer.

Tegenstanders vrezen dat het project de gemeente vele miljoenen euro's zal kosten, omdat het nieuwe dierenpark volgens hen nooit rendabel is te krijgen. Ook het onderzoeksbureau Twijnstra Gudde waarschuwde vorige week voor een mogelijk fiasco, omdat de financiële onderbouwing "zeer pril'' zou zijn.

De gezamenlijke overheden (gemeente, provincie en het rijk) steken 170 miljoen euro in de nieuwbouw. De rest komt van externe geldschieters. Volgens het gemeentebestuur is een nieuwe dierentuin van groot belang voor de werkgelegenheid van Emmen en zijn alle risico's gewogen. De plannen zijn tot op de vierkante millimeter bestudeerd, aldus wethouder Bouke Arends (PvdA).

Dierenpark Emmen maakt al jaren verlies. Ruim een jaar geleden kon een dreigend faillissement op het nippertje worden afgewend door een overlevingskrediet van de gemeente. Bij de reorganisatie die daarop volgde, gingen ongeveer zeventig banen verloren.

De financiële problemen worden vooral veroorzaakt door teruglopende bezoekersaantallen. In hoogtijdagen trok de dierentuin 1,5 miljoen mensen per jaar. De laatste jaren waren dat er zo'n 700.000. Het Emmer gemeentebestuur en het dierenpark denken met een verhuizing en nieuwbouw de dierentuin weer rendabel te maken.

De huidige dierentuin ligt in het centrum van Emmen en heeft weinig tot geen uitbreidingsmogelijkheden. Het nieuwe dierenpark komt net buiten de stadsgrens te liggen. De nieuwe dierentuin moet een 'belevenispark' worden rondom meerdere thema's, zoals het poolgebied, de woestijn en de tropen. Het park moet in 2015 klaar zijn.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

MoederscheimMoonen Architects draagt bij aan gebiedsontwikkeling De Glasfabriek

2 uur geleden

Nieuw eenheidsbureau overgedragen aan Haagse politie

4 uur geleden

Gerenoveerd en uitgebreid schoolgebouw wordt nieuw onderkomen Kromme Rijn College

Vandaag, 12:01

TU Eindhoven krijgt tijdelijke woonbuurt met 777 woningen op campus

Vandaag, 11:00

Extra hulp bij verduurzaming huizen in Groningen en Noord-Drenthe

Vandaag, 13:12

Denktank: zonne-energie levert voor het eerst kwart van stroom EU

Vandaag, 09:19

Verzekeraars: Nederland moet beter voorbereid zijn op extreme neerslag

Gisteren, 13:00

Amsterdam schrijft openbare selectie uit voor kavel 10C in Sluisbuurt

Gisteren, 10:47

Daan Roggeveen start als supervisor Buikslotermeerplein

13 juli, 12:19

Honderden miljoenen voor verbeteringen aan grote rivieren

13 juli, 10:16
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap