Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Gerard van Beek grafie
Copyright: Gerard van Beek grafie
Copyright: Gerard van Beek grafie
Copyright: Gerard van Beek grafie
Copyright: Gerard van Beek grafie

Snel gebouwd kantoor VolkerWessels klaar

27 februari 2012, 10:42
Afgelopen donderdag is het nieuwe hoofdkantoor van bouwbedrijf VolkerWessels in Amersfoort gepresenteerd aan de pers. Het door De Zwarte Hond ontworpen gebouw is in amper een jaar gerealiseerd volgens het proces van ketenintegratie. Resultaat is een duurzaam gebouw dat naar gelang van het gezichtspunt van uiterlijk verandert.

Het gebouw biedt onderdak aan de raad van bestuur en fungeert tevens als ontmoetingsplek voor een aantal werkbedrijven van VolkerWessels. Het pand staat direct aan de A28, wat voor de voorbijgangers en bezoekers een telkens wisselend perspectief oplevert.

Waar het kantoor vanaf de snelweg oogt als een monoliet met herkenbare dakvorm, ontvouwen zich van dichtbij de sculpturale details. “Bij het passeren van de langsgevel overheerst de verticale ritmiek van het baksteen. Frontaal wordt de schijnbare onneembare vesting een transparant en uitnodigend gebouw”, zegt De Zwarte Hond.

Vide
De visuele ‘route’ wordt in het interieur vervolgd, vertelt het bureau. “Op elke verdieping is een andere vide gemaakt waardoor de diagonale zichtlijnen steeds een andere blik op het interieur van het gebouw geven. Een doorlopende houten trap verbindt alle verdiepingen.”

De weg naar van de open ruimte beneden naar de topvloer is afwisselend, dankzij de constant veranderende omgeving. Wie vanaf de bovenste verdieping naar beneden kijkt, ziet de hele route terug. Buiten is het volgens De Zwarte Hond ‘overweldigend uitgestrekte Nederlandse landschap’ zichtbaar.

Het gebouw haalt een gpr-score van 8 en een EPC-notering die vijftien procent onder de landelijke eis ligt. Hiervoor zorgen onder meer de aansluiting op een lokaal warmte-koudenet, gebruik van duurzame materialen als FSC-hout en toepassing van energiebesparende installaties. Ook is het kantoor voorzien van waterbesparend sanitair.

“De hoofddraagconstructie van het gebouw is uitgevoegd in prefab beton, met dragende gevels, een kolomstructuur op een stramien van 10.80m en kanaalplaatvloeren. De bovenste verdieping inclusief de dakopbouw is uitgevoerd in staalconstructie”, zegt De Zwarte Hond. “De buitenschil van het gebouw is gemaakt van geprefabriceerd metselwerk, dat aan het binnenblad is opgehangen waardoor deze goed isoleert.”

Geluidsoverlast
Omdat het gebouw naast de A28 staat, is er sprake van geluidsoverlast en verminderde luchtkwaliteit. “Echter door het toepassen van dubbele kierdichting en akoestisch glas en gebalanceerde ventilatie wordt dit geminimaliseerd”, vertelt het architectenbureau.

“Verder is rekening gehouden met een goede geluidwering tussen kantoren en de overige ruimten, goed kierdicht bouwen, individuele regelbaarheid ruimtetemperatuur, kunstverlichting. De gebouwhoge raamstroken en de vide zorgen voor veel licht maar ook voor een spectaculair uitzicht op dezelfde snelweg en het ommeland.”

Tenslotte is het gebouw ook qua flexibiliteit op de toekomst berekend, zegt De Zwarte Hond. De grote overspanningen vervullen hier een sleutelrol in, evenals brede gangen en de mogelijkheden die verder zijn geboden om de ruimtes uit te kunnen breiden.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

De Playlist: Francine van den Berg wil een all female punkband oprichten

Gisteren, 09:15

Woonzorgwoningen door opZoom architecten voegen zich tussen nieuwbouw en oude industriële panden

31 juli, 1:02

Kindcentrum door Sweco Architects brengt onderwijs, kinderopvang en buitenruimte samen in hart van dorp

30 juli, 12:09

De Playlist: Dirk Osinga benadert zijn studio als een rockband

30 juli, 9:15

Rijn bij Lobith staat op laagste peil ooit gemeten

31 juli, 4:45

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

29 juli, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap