Copyright: architectuurcentrale Thijs Asselbergs/aTA
Copyright: architectuurcentrale Thijs Asselbergs/aTA
Copyright: architectuurcentrale Thijs Asselbergs/aTA
Copyright: architectuurcentrale Thijs Asselbergs/aTA
Copyright: Huidige situatie ( architectuurcentrale Thijs Asselbergs/aTA)
Copyright: Situatie met nieuwe bedieningspost ( architectuurcentrale Thijs Asselbergs/aTA)

Nieuwe bedieningspost voor 'verfrollerbrug'

16 februari 2012, 10:33
De verfrollerbrug in Haarlem krijgt eindelijk zijn verfpotje. Zeventien jaar nadat de Langebrug over het Spaarne werd gelegd, wordt het bouwwerk voorzien van een eigen brugwachtershuisje. Het ontwerp is gemaakt door architectuurcentrale Thijs Asselbergs/aTA.

Oprichter en directeur Thijs Asselbergs heeft de uit 1995 stammende brug ook ontworpen, maar nu heeft hij hulp van zijn dertienjarige zoon Abel gekregen. Die maakte het basisontwerp samen met architect Joeri van Ommeren. Het gebeurde op een ochtend dat vader Thijs in het Guggenheim New York zat voor de uitreiking van Archiprix International.

Eigenlijk was de jongen op het bureau om te leren 3D-modelleren, zegt Van Ommeren. “Na een ochtend schetsen en aansturen kwam ik met Abel uit op een ontwerp dat een subtiele verwijzing had naar zowel de bestaande brug als het Guggenheim waar Thijs op dat moment was”, vertelt de architect.

“Na deze inspirerende dag is Abel naar huis gegaan met een boekje met ‘zijn’ brugwachtershuisje. Op dat moment waren er nog drie andere varianten. Uiteindelijk koos de gemeente Haarlem voor de vierde.”

Optimaal uitzicht
Het ronde gebouw wordt op een verhoogde driepoot aan het bruggenhoofd geplaatst, en biedt dankzij een eveneens volledig ronde raamstrook optimaal uitzicht voor de brugwachter.

Dankzij dit zicht en de positie ‘buiten’ de brug wordt de veiligheid van het water- en wegverkeer, en die van de brugwachter zelf gegarandeerd. “Brugwachters krijgen steeds meer te kampen met agressie wanneer zij ‘ingrijpen’ in het verkeer”, zegt Van Ommeren.

Het bureau gaat kijken of de post, door Asselbergs zelf liefkozend verfpotje genoemd, energieproducerend kan worden gemaakt. Mogelijk worden in het bolle dak zonnecellen opgenomen.

Het is de bedoeling dat het bouwwerk komend najaar wordt geplaatst. Daarmee vervangt het een gele keet, die als tijdelijke oplossing fungeerde. Bij de oplevering van de brug in ’95 was het de bedoeling om de bediening voor alle bruggen in Haarlem centraal te regelen. Na jaren discussie werd dit plan in 2010 afgeblazen omdat het te duur was.

Aanstaande maandag wordt het ontwerp officieel gepresenteerd in ABC Architectuurcentrum (19.00 uur) in Haarlem.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Team met Arons en Gelauff en Inside Outside wint tender Amstelkwartier

2 uur geleden

Nieuwe centrale bibliotheek van Essen opent haar deuren in oud warenhuis

3 uur geleden

Nieuwe gemeentehuis van Buren officieel geopend

Gisteren, 14:41

Eerste fase herontwikkeling Antwerpse Slachthuissite tot woongebied afgerond

Gisteren, 11:57

VN-rapport: sterkere opwarming door vertrek VS uit Klimaatakkoord

2 uur geleden

Eerste Optopr.-woning geplaatst op Rotterdams woongebouw

Gisteren, 13:50

Minister Karremans bezweert gepauzeerde projecten later weer te hervatten

16 oktober, 5:30

Tien bedrijven moeten plaatsmaken voor F-35's op Lelystad Airport

16 oktober, 4:30

Gemeenten en bedrijven: nog meer geld nodig voor infrastructuur

16 oktober, 4:00

Met 18 miljard wil kabinet vooral bestaande infrastructuur weer op orde brengen

16 oktober, 3:00
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap