Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: grafie Harry Cock
Copyright: grafie Harry Cock
Copyright: grafie Harry Cock
Copyright: grafie Harry Cock
Copyright: grafie Harry Cock
Copyright: grafie Harry Cock
Copyright: grafie AAS Architecten
Copyright: grafie AAS Architecten

Overslagloods veranderd in busstation

13 februari 2012, 15:49
In Veendam is een voormalige overslagloods voor goederentreinen getransformeerd tot busstation. De terminal vormt samen met het naastgelegen treinstation het nieuwe OV-knooppunt van de Groningse stad. Bij de verbouwing pleegde AAS Architecten zo min mogelijk architectonische ingrepen.

Het bureau wilde de karakteristieke kenmerken van de loods namelijk zichtbaar laten. Zo is de beplating voor de puien vervangen door glas, zodat de toetreding van daglicht wordt geoptimaliseerd. Alle aanbouwen aan voor- en achterzijde zijn verwijderd, en de kopgevels zijn volledig opengewerkt.

“Ook de spoortracés zijn verwijderd en het niveauverschil is opgevuld met grondpakket, waarbij het niveau van alle perrons in de loods overeenkomt met de onderkant opnieuw met glas in gevulde pui”, zegt AAS Architecten.

“Door deze ingreep worden alle bewegingen van bussen en passagiers in de loods in de loods zichtbaar gemaakt. Boven de nieuwe entrees in de kopgevels zijn stationsklokken opgehangen om met minimale middelen de nieuwe functie als busstation te duiden.”

De renovatie van het bouwwerk, dat veel weg heeft van een stationsoverkapping, was onderdeelgericht. “Hierbij is het achterstallig onderhoud weggewerkt, al het staalwerk geconserveerd en alleen daar waar het echt noodzakelijk was tot vervanging over te gaan. Zoals de dakbedekking en het voegwerk. Het dakbeschot is geschilderd, kapotte ramen zijn vervangen door blank gelaagd glas, puien en lichtstraat zijn hersteld”, aldus AAS.

Fanfareconcours
De 125 meter lange Jonkerloods blijft ook geschikt voor verschillende manifestaties of culturele evenementen, zegt het architectenbureau. “Te denken valt aan een fanfareconcours of een kunstmanifestatie.”?

Een kiosk in de loods biedt onderdak aan een servicepunt van het OV-bureau, een eindhaltevoorziening voor buschauffeurs en een openbaar toilet. De kiosk is vormgegeven als een abstract element, bestaand uit glasvlakken en vlakken met betonstuc. Het interieur bestaat uit een balie, zitmeubels en een kaartautomaat.

Lloyd's Terras
De loods, in de jaren vijftig gebouwd door transportbedrijf Jonker, vormt onderdeel van ontwikkelingsplan Lloyd’s Terras. In dit gebied zijn onder andere appartementen, kantoor en diverse zorggerelateerde voorzieningen gepland.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Benthem Crouwel Architects levert eerste gebouw van nieuw stedelijk ensemble in Bratislava op

Vandaag, 16:58

AIA lanceert ideeënprijsvraag voor Kanaalschiereiland in Alkmaar

Vandaag, 11:45

MVRDV wint prijsvraag voor Shift Embassy in Rotterdam

Vandaag, 09:18

Zoetermeer kiest plan UP! voor 235 woningen in centrum

Gisteren, 13:55

Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen

Vandaag, 10:51

Brussel wil in 2040 bijna helft van energiegebruik elektrisch

Gisteren, 14:49

Nog ongewis wat er moet gebeuren met verzwakte Merwedebrug

Gisteren, 10:42

NLInvesteert ziet financieringsgat voor middensegment vastgoed

17 juli, 1:23

Henk Harms mag aan de slag als wethouder ruimtelijke ordening in Den Haag

17 juli, 10:14

Delfland stemt in met nieuwe waterzuivering van 1,2 miljard euro

16 juli, 1:35
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap