Copyright: VPRO
Copyright: VPRO
Copyright: VPRO
Copyright: VPRO
Copyright: VPRO
Copyright: VPRO
Copyright: VPRO
Copyright: VPRO

VPRO-project Nederland van Boven van start

6 december 2011, 10:29
Dinsdagavond wordt de eerste aflevering van Nederland van Boven uitgezonden. In dit VPRO-programma wordt letterlijk vanuit de lucht bekeken hoe het land is gevormd. Zo chaotisch als het op de grond soms lijkt is het van bovenaf lang niet, zegt de omroep.

Tien afleveringen lang wordt er vanuit helikopters, paragliders, ballonnen en vliegers gekeken naar de ritmes en de patronen van Nederland. Daarnaast laten experts hun licht schijnen over bijvoorbeeld waterbeheer, files en vrijetijdsbesteding. Ook komen er experimenten aan bod, zoals een onderzoek naar het gedrag van torenbewoners in Rotterdam.

“In de aflevering over wonen is hiervan een animatie te zien”, zegt eindredacteur Jasper Koning. “We hebben met behulp van GPS-trackers de bewegingspatronen van twee groepen bewoners met elkaar vergeleken, mensen die er al heel lang wonen en nieuwe Rotterdammers. Zo kunnen we zien of de ‘veteranen’ meer binnenweggetjes nemen.”

Nederland van Boven is een crossmediaal project, waarbij de website een belangrijke rol speelt. Er is een kaart te vinden met allerlei gegevens over bebouwing, zoals uit welk jaar de meeste gebouwen in een bepaalde wijk gerealiseerd zijn. Daarnaast kan de bezoeker uitzoeken waar zich de goedkoopste huizen met tuin bevinden.

Na het einde van de tv-reeks zal het project vooral online voortleven. Websitebezoekers kunnen via social media bevindingen en ontdekkingen met elkaar delen. Koning ziet echter nog meer mogelijkheden met het project Nederland van Boven.

“In dit programma laten we zien wat voor moois we met data kunnen doen. Ik hoop daarom dat het voor de overheid een opmaat is om meer data vrij te geven, want daar is ze nu nogal terughoudend in.”

De eerste aflevering van Nederland van Boven, getiteld ’24 uur Nederland’ wordt dinsdagavond om 22.20 uur op Nederland 1 uitgezonden.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nieuwe expertengroep voor Vlaams Bouwmeester benoemd

3 uur geleden

Mobiele speelinstallatie voor kinderen met en zonder beperking

Vandaag, 11:46

Woonwerkgebouw van Hoogte 2 Architecten in Arnhemse wijk Coehoorn is gereed

Vandaag, 09:30

Nederlands getint team brengt verwoeste WTC-torens terug in New Yorkse skyline

Gisteren, 14:37

Leefbaar Rotterdam: stel collectie Boijmans tijdelijk tentoon in Schielandshuis

Vandaag, 12:29

Houten kap van Torentje op Binnenhof bijna 480 jaar oud

Vandaag, 10:22

Zorgen in Staten Utrecht over uitblijven geld voor Rijnenburglijn

Gisteren, 13:33

Brussel: kwaliteit meer meewegen bij overheidsaanbestedingen

Gisteren, 11:32

Rabo verwacht stijging huizenprijzen ondanks afkoeling markt

9 september, 2:20

Noord-Holland wil strikter beleid voeren op nieuwe datacenters

9 september, 1:12
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap