Copyright: gemeente Almere
Copyright: gemeente Almere
Copyright: gemeente Almere

Bouw Homeruskwartier Centrum van start

27 oktober 2011, 12:19
Vrijdag wordt gestart met de bouw van Homeruskwartier Centrum in Almere. Uitgangspunt bij de ontwikkeling van het hart van de nieuwe wijk is het Tübingen-model. Hierbij wordt ruimte gegeven aan zogeheten Bouwgroepen.

Deze consortia van particuliere initiatiefnemers kunnen eigen projecten ontwikkelen. Zo verrijzen er een woonblok voor gezinnen die thuisloze jongeren willen helpen, een Hindoestaans cultureel centrum en verschillende typen winkels. Het merendeel van de ongeveer 12.000 vierkante meter is gereserveerd voor woningen.

De aftrap wordt vrijdag verricht met de bouwstart van Campus Homerus, een blok met 25 loftwoningen in een lage prijsklasse. Initiatiefnemer Archidev (onder aanvoering van Architektenburo Brink & Fleer) wil met dit project kleinere, goedkope woningen realiseren in een markt die wordt gedomineerd door grondgebonden eengezinswoningen.

Het ‘campusleven’ staat centraal binnen het concept, onder meer vertaald in een groot gezamenlijk dakterras en ‘voorzieningen op de hoek’.

In eerste instantie werden alleen de contouren van het project getekend, zegt architect Anton Brink. “Vervolgens zijn we op zoek gegaan naar leden; gaandeweg is een Bouwgroep van zeventien personen of huishoudens ontstaan, die in verschillende workshops intensief hebben meegedacht over het ontwerp, zowel over de eigen loft als over het geheel.”

Dat de prijzen van de woningen zo laag uitvallen, heeft volgens Brink te maken met het feit dat de bewoners zelf betrokken waren bij het project. “Juist doordat tussenlagen verdwijnen, blijft de prijs laag. Het scheelt zo’n twaalf procent met traditionele ontwikkeling.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Universiteit Utrecht zoekt nieuwe bestemming voor loopbrug Mart van Schijndel

Vandaag, 10:51

Wiegerinck geeft woonzorggebouw voor zorginstelling ronde vorm

Vandaag, 09:11

Eklund_terbeek transformeert Schiedams rioolgemaal naar woonhuis

23 oktober, 3:43

OMA past gerechtsgebouw landschappelijk in op oud vestingterrein Lille

23 oktober, 1:25

Richelle de Jong nieuwe voorzitter Architectura et Amicitia

Vandaag, 13:25

Vernieuwde tijdlijn van Carbonlab en Aveco de Bondt brengt klimaatdoelen en wettelijke verplichtingen in kaart

23 oktober, 2:21

EIB: Nederland moet doelen uitstellen om personeelstekort bouw

23 oktober, 10:11

Milieuorganisaties stappen naar rechter om nieuw besluit Schiphol

22 oktober, 1:18

EIB: 73.000 nieuwe mensen nodig in bouw, defensie zorgt voor druk

22 oktober, 11:10

Kandidaten voor nieuwbouw De Meervaart delen visie op de opgave

21 oktober, 2:43
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap