Groen heeft weinig effect op krachtwijken

21 juni 2011, 11:50
Uitbreiding van groen en de aanwezigheid van sport- en speelvoorzieningen dragen nauwelijks bij aan de leefbaarheid en veiligheid in krachtwijken. Tot deze verassende conclusie komt het Sociaal Cultureel Planbureau (SCP) in het rapport ‘Wonen, Wijken en Interventies. Het Krachtwijkenbeleid in perspectief’.

Volgens het SCP is het geringe effect van de uitbreiding van groen en de aanwezigheid van sport- en speelvoorzieningen te verklaren door het feit dat de voorzieningen ‘nieuwe gebruikers aantrekken die voor overlast zorgen.’

Sloop en nieuwbouw hebben daarentegen wel een positief effect. Volgens het rapport neemt de criminaliteit als gevolg van herstructurering af en voelen bewoners zich veiliger.

Ook de verkoop van sociale huurwoningen bevordert de leefbaarheid en veiligheid in de wijken. Vooral de sociale cohesie stijgt, wat er voor zorgt dat bewoners meer tevreden zijn over hun wijk.

Bewonerssamenstelling
De bewoners die zich nieuw in aandachtswijken vestigen hebben gemiddeld een iets lagere sociaaleconomische status dan de bewoners die de wijk verlaten. Hierin verschillen de aandachtswijken niet van andere stadswijken,

Er doen zich wel verschillen voor tussen de wijken als het gaat om verhuizingen van niet-westerse migranten en autochtone Nederlanders. De eerstgenoemde groep trekken meer naar de wijk toe, terwijl autochtone Nederlanders vertrekken.

“Autochtone en allochtone bewoners die tot de middenklasse behoren, hebben in het algemeen wel oog voor de problemen in de wijk, maar ondervinden er naar eigen zeggen tegelijkertijd weinig hinder van,” zegt het SCP.

“Dat komt onder meer doordat zij weinig op de wijk en medewijkbewoners gericht zijn. De middenklasse voelt zich weinig met hun wijk verbonden, maar als bewoners zijn we wel tevreden met de wijk.”

In 2013 stelt het SCP een opnieuw een onderzoek in naar de effecten van het krachtwijkenbeleid op de leefbaarheid en de bevolkingssamenstelling.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Hoogbouwcomplex KJ Den Haag opgeleverd

1 uur geleden

Renovatie Amsterdam Museum officieel van start

2 uur geleden

Heemschut: sloop dreigt voor Huis van de Toekomst

4 uur geleden

Zenber Architecten ontwerpt interieur van herontwikkelde Lounge 1 op Schiphol

Vandaag, 09:00

Raad Amsterdam krijgt meer transparantie over grote projecten

3 uur geleden

Rekenkamer: aanpak zoetwatertekort loopt jaren achter

Vandaag, 10:21

Particuliere verhuurders noemen uitstel box 3-aanpassing funest

Gisteren, 15:09

Onderzoek: tientallen biljoenen naar toekomstige AI-datacenters

Gisteren, 10:17

Boris Hocks nieuwe provinciaal bouwmeester Groningen

2 september, 11:20

VNG: mogelijk 1300 bouwprojecten stilgelegd door schorsing controleur

2 september, 9:35
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap