Forse investeringen in Rotterdamse krachtwijken

10 januari 2008, 14:02
De Rotterdamse corporaties investeren de komende tien jaar 878 miljoen euro in de Rotterdamse krachtwijken. Dat is veel meer dan de door het rijk aangegeven investeringstaakstelling van 72,1 miljoen euro per jaar.

,,De corporaties nemen met deze investering hun verantwoordelijkheid”, zegt Jean Baptiste Benraad, directeur van Stadswonen Rotterdam. De gemeente Rotterdam en zeven Rotterdamse corporaties sloten op 20 december van het afgelopen jaar een akkoord op hoofdlijnen over de wijkenaanpak in de stad.

Tot 2011 investeert de gemeente Rotterdam 212 miljoen euro. Samen met de investeringen van de woningcorporaties zijn de fysieke investeringen gedekt, maar is een subsidie van de rijksoverheid noodzakelijk voor de zogeheten sociale en economische plannen in de wijken. Daarom is volgens gemeente Rotterdam en de corporaties een aanvullende rijksbijdrage noodzakelijk om de aandachtswijken te kunnen veranderen in krachtwijken.

De corporaties hebben deze investeringen toegezegd onder voorbehoud van de gevolgen van de vervroegde invoering van de integrale vennootschapsbelastingplicht (VPB). Jean Baptiste Benraad, directeur van Stadswonen Rotterdam: ,,Geld dat er niet is, kan je niet uitgeven. De eerste drie jaar garanderen wij onze investeringen, daarna bekijken we de gevolgen van deze winstbelasting.”

Verder is de solidariteit binnen de corporatiebranche om minder draagkrachtige collega’s te ondersteunen een belangrijke factor die nu nog niet definitief is geregeld.

De gemeente Rotterdam en de Rotterdamse corporaties stuurden op 21 december een brief aan minister Vogelaar (WWI). In deze brief vraagt de gemeente mede namens corporaties duidelijkheid over de financiering door het rijk. Benraad: ,,De corporaties nemen hun verantwoordelijkheid. Wij vragen van de rijksoverheid om dat ook te doen.”

Bron: Aedesnet

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

In beeld: sculpturale houten gevel Kliniek Arlesheim voltooid

Gisteren, 14:55

Groningen wil in de komende tien jaar 16.000 woningen bouwen

Gisteren, 13:19

Wenink Holtkamp Architecten verhoudt zich bij verbouwing tot rijksmonument en echtpaar Roland Holst

Gisteren, 11:32

Bouw eerste toren Zwijsen II bij station Tilburg gestart

Gisteren, 10:25

Wiersma wil minimumafstand tussen nieuwe geitenhouderij en woning

Gisteren, 16:29

Onderzoek: drukte in winkelstraat neemt toe, vooral in grote stad

Gisteren, 09:15

Regie Zeeland nodig voor bouw kleine kernreactoren in provincie

8 januari, 11:55

De Hypotheker: meer jonge starters kopen woning en vaker alleen

8 januari, 9:03

CASA Arnhem opent inzendingsronde voor Heuvelinkprijs 2026

7 januari, 2:25

Insprekers hebben twijfels over effectiviteit gebiedsplan Utrecht

7 januari, 9:19
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan