Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Arcadis: overheid moet investeren

11 mei 2011, 11:01
De Nederlandse overheid moet blijven investeren in grote infrastructurele projecten. Dat is in het belang van de economie. Dat heeft bestuursvoorzitter Harrie Noy van advies- en ingenieursbedrijf Arcadis woensdag gezegd.

Arcadis kampt met name in Europa en de Verenigde Staten met dalende overheidsbestedingen in de inframarkt. Eind maart zette de Nederlandse overheid een megaproject in de markt, de aanpak van snelwegen tussen Schiphol, Amsterdam en Almere ter waarde van 4,5 miljard euro. Noy zei daarover geen nieuws te hebben. Wel is hij 'zeer geïnteresseerd' in het project.

De overheid is al sinds jaar en dag een belangrijke opdrachtgever voor Arcadis, maar in het eerste kwartaal heeft de private sector de terugval in overheidsbestedingen moeten compenseren. Het aandeel van overheidswerk in de omzet daalde van 38 naar 30 procent, terwijl dat van de private sector steeg van 42 naar 50 procent.

Arcadis wist de zwakte in de Europese markt op te vangen met sterke groei in de Amerikaanse milieumarkt, Azië, Brazilië en Chili. Het bedrijf sleepte onlangs orders in de wacht om Amerikaanse legerbases en 89 voormalige fabrieksterreinen van autofabrikant General Motors op te ruimen. In Azië wordt de kar vooral getrokken door het architectenbureau RTKL, dat Arcadis in 2007 inlijfde.

In Brazilië en Chili is het bedrijf actief in de markten voor mijnbouw en energie. Arcadis heeft bij die activiteiten geen last van de schommelende grondstoffenprijzen. "Het gaat om langjarige investeringsplannen. Als je ziet wat daar nog op stapel staat, hebben we nog voor jaren werk'', aldus Noy.

Grootste aankoop
Arcadis voert met diverse partijen overnamegesprekken in Azië. Daaronder zijn ook bedrijven met een omvang van Malcolm Pirnie. De aankoop van dat Amerikaanse bedrijf in 2009, voor circa 157 miljoen euro, was de grootste in de historie van Arcadis.

Volgens Noy is er veel interesse in de milieu- en wateractiviteiten van Arcadis. De topman wil liever overnames doen in die segmenten dan samenwerkingsverbanden aangaan. "Met acquisities kunnen we beter inspelen op de groei in opkomende landen.''

Arcadis maakte woensdag bekend in het eerste kwartaal de nettowinst te hebben opgevoerd van 15,9 miljoen naar 17,6 miljoen euro. De omzet steeg met 4 procent tot 465 miljoen euro.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Bouwstart voor Anna Maria van Schurmangebouw bij Utrechtse Dom

14 augustus, 11:58

Multifunctionele accommodatie in groene setting voor Heemstede

14 augustus, 9:38

Nieuwe Instituut verwerft omvangrijke diacollectie Louis le Roy

13 augustus, 10:39

De Playlist: Ard Hoksbergen geniet van gelaagdheid Boards of Canada

13 augustus, 9:15

Bundesbank begint zoektocht naar nieuw hoofdkantoor in Frankfurt

14 augustus, 10:49

Washington Post: verbouwing Witte Huis kost 927 miljoen dollar

13 augustus, 11:51

Amsterdamse wethouder ontkent achterhouden kosten Oostbrug

12 augustus, 9:33

Koophuizen in bijna alle gemeenten in prijs gestegen

11 augustus, 9:54

Vastgoedadviseur: nog jaren minder huurhuizen door verkoopgolf

10 augustus, 10:09

In twintig jaar bijna verdubbeling aantal restaurants, categorie fastfood groeide het hardst

5 augustus, 11:28
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap