Copyright: Migration (grafie Studio Formafantasma)
Copyright: Migration (grafie Studio Formafantasma)
Copyright: Migration (grafie Studio Formafantasma)
Copyright: Migration (grafie Studio Formafantasma)
Copyright: Domestica (grafie Luisa Zanzani)
Copyright: Domestica (grafie Luisa Zanzani)
Copyright: Botanica (grafie Luisa Zanzani)
Copyright: Botanica (grafie Luisa Zanzani)
Copyright: Botanica (grafie Luisa Zanzani)
Copyright: Botanica (grafie Luisa Zanzani)
Copyright: Botanica (grafie Luisa Zanzani)
Copyright: Botanica (grafie Luisa Zanzani)

NL in Milaan: Studio Formafantasma

29 april 2011, 14:27
Tijdens de Milan Design Week werden drie nieuwe ontwerpen van Studio Formafantasma gepresenteerd. Studio Formafantasma maakte deze ontwerpen voor verschillende opdrachtgevers, waaronder Nodus en Dilmos Gallery.

Nodus
Voor Nodus ontwierp Studio Formafantasma een drietal tapijten onder de naam Migration. Studio Formafantasma koos bij de productie van de vloer/wandkleden om te werken met borduurwerken. De tapijten zijn dan ook volledig handgemaakt.

De kleden zijn geïnspireerd op het werk van Jan James Audubon die beroemd is om zijn wetenschappelijke indeling van vogels. Op de ontwerpen zijn drie reusachtige vogels afgebeeld die bijna het hele tapijt bedekken. De kleden zijn afgewerkt met een rij houten knopen.

Dilmos Gallery
Voor het maken van de stoel Domestica voor Dilmos Gallery onderzocht Studio Formafantasma de landelijke ambachten en archetypen in Italië. Het ontwerp van de stoel is gebaseerd op de Gerla Basket. Deze mand wordt door plaatselijke boeren gebruikt om hun oogst mee te verzamelen.

De Gerla Basket staat tevens symbool voor de Italiaanse verzetsbeweging tijdens de Tweede Wereldoorlog. In die tijd vervoerden Italiaanse vrouwen voedsel en munitie in de manden voor de progeallieerden Italianen.

In het ontwerp wordt verwezen naar het kleine krukje dat als hulpmiddel wordt gebruikt om met een volle Gerla Basket te kunnen opstaan. Een klein detail is de Italiaanse vlag die gestikt is op de deken die over de stoel hangt.

Plart
In opdracht van de Italiaanse stichting Plart ontwierp Studio Formafantasma de collectie Botanica. Het project omvat een verzameling van zacht oranje gekleurde vaten die gemaakt zijn van onder andere plastic en keramische materialen.

Voorafgaand aan het project experimenteerden de ontwerpers met maken van plastic uit natuurlijke polymeren. In het ontwerp wordt dit plastic gecombineerd met traditionele materialen zoals hout. De organische vormen van de vaten verwijzen naar de plantaardige en dierlijke materialen waar de vaten uit bestaan.

Studio Formafantasma gebruikte de bakelieten voorwerpen uit de twintigste eeuw als inspiratiebron. De afwerking en details van de vaten zijn daarentegen hedendaags gehouden.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Eklund_terbeek transformeert Schiedams rioolgemaal naar woonhuis

Gisteren, 15:43

OMA past gerechtsgebouw landschappelijk in op oud vestingterrein Lille

Gisteren, 13:25

Woongebouw door Moke Architecten op Hembrugterrein klaar

Gisteren, 11:35

Opening Nationaal Slavernijmuseum met drie jaar uitgesteld

Gisteren, 09:15

Vernieuwde tijdlijn van Carbonlab en Aveco de Bondt brengt klimaatdoelen en wettelijke verplichtingen in kaart

Gisteren, 14:21

EIB: Nederland moet doelen uitstellen om personeelstekort bouw

Gisteren, 10:11

Milieuorganisaties stappen naar rechter om nieuw besluit Schiphol

22 oktober, 1:18

EIB: 73.000 nieuwe mensen nodig in bouw, defensie zorgt voor druk

22 oktober, 11:10

Kandidaten voor nieuwbouw De Meervaart delen visie op de opgave

21 oktober, 2:43

VN-rapport: sterkere opwarming door vertrek VS uit Klimaatakkoord

21 oktober, 10:55
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap