Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: grafie Copijn, Timon Jacob Photographer
Copyright: grafie Menno Emmink
Copyright: grafie Menno Emmink
Copyright: grafie Menno Emmink
Copyright: grafie Hans Morren

BNA-prijs bevestigt koers Broekbakema

29 april 2011, 11:13
Voor Broekbakema is de onderscheiding BNA Gebouw van het Jaar 2011 voor Gebouw X een bevestiging van de nieuwe koers die het enkele jaren geleden is gaan varen. Het winnende project is uitgevoerd onder leiding van Aldo Vos, het jongste lid van de directie.

“Het is heel fijn dat de nieuwe weg die we zijn ingeslagen succesvol blijkt”, zegt Willeke van de Groep, projectcoördinator van het bureau. “We hebben er een paar jaar geleden voor gekozen de directie aan te vullen met jonge mensen als Aldo Vos. Op die manier is een kruisbestuiving ontstaan tussen ervaring en vernieuwing.”

Dit leidt volgens Van de Groep tot een combinatie van degelijke gebouwen en projecten waarbij durf wordt getoond. Gebouw X van de Christelijke Hogeschool Windesheim behoort tot de laatste categorie, met zijn markante uitstraling en innovatieve toepassingen zoals het toiletsysteem dat urine en ontlasting recyclet tot meststoffen en biogas.

Indrukwekkend atrium
Het meest geprezen onderdeel is de centrale ruimte, een indrukwekkend atrium waarin alle kwaliteiten van het gebouw samenkomen. Ook Broekbakema noemt dit het meest geslaagde deel van het project.

“Er is veel levendigheid in het gebouw en met name in de centrale ruimte. Dat hoort ook bij een dynamische opleiding als journalistiek”, zegt Pim Pompen, een van de drie projectarchitecten. Ook de faculteit Economie is in het gebouw gevestigd.

“We zijn een hele grote onderwijsinstelling”, zegt Hans Valent, directeur Vastgoed en Facilitair Bedrijf van Windesheim, “Die grootte biedt kansen. We wilden een gebouw waar studenten van verschillende opleidingen elkaar zien en een toekomstgericht gebouw dat uitlokt. Dat zie je allemaal terug, in de split-levels, het vele glas en gemeenschappelijke ruimten.”

Valent zegt bewust voor Broekbakema als architect te hebben gekozen. “We vroegen van tevoren ons af: willen we een ontwerp of ontwerper? Door schade en schande wijs geworden kozen we voor het laatste. We zochten een architect die luistert en onze manier van onderwijs aanvoelt. Dat doet Broekbakema.”

Zwembadcomplex
Windesheim gaat ook verder met het bureau. Broekbakema heeft het masterplan voor de campusontwikkeling van de hogeschool gemaakt en ontwerpt als deel hiervan een zwembadcomplex, dat volgend jaar of in 2013 de deuren opent. Volgens Valent kan dit gebouw wel eens meedoen in een toekomstige BNA Gebouw van het Jaar-verkiezing.

Voor Broekbakema vormt de prijs een extra opsteker na een moeilijke periode, waarin het een ontslagronde moest doorvoeren. “We hebben het idee dat het aantal opdrachten wel weer aantrekt, maar we durven nog niet te veel risico te nemen”, zegt Van de Groep. “Met Gebouw X hebben we wel een enorme slag gemaakt, waardoor we weer naar de toekomst kunnen kijken.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Merle Ebskamp nieuwe directeur van architectuurcentrum Aorta

1 uur geleden

Studio Ard Hoksbergen ontwerpt woongebouw voor onderwijspersoneel op Centrumeiland

Gisteren, 13:00

De Playlist: Bert Dirrix en zijn vrouw stellen hun huis open voor concerten

Gisteren, 09:15

In beeld: Folly Art Norg 2026

19 augustus, 1:10

Veel meer bouwvergunningen in aanloop naar regels netcongestie

2 uur geleden

Friesland wil 54 miljoen uittrekken voor kopen van landbouwgrond

Gisteren, 10:26

Woonalliantie: draai belemmerende regels woningmarkt terug

19 augustus, 9:52

Rapport over inclusief wonen gepresenteerd tijdens symposium

18 augustus, 10:47

Duitse bouw heeft steeds meer last van lage waterstand Rijn

17 augustus, 1:37

Bundesbank begint zoektocht naar nieuw hoofdkantoor in Frankfurt

14 augustus, 10:49
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap