Bergbau van Kühne/Klein
Random Distress van Boris Tellegen i Delta
Sergio Layos in Madrid van Rutger Pauw
Scene 7 van Sebastian Denz
Happy Street van John Körmeling
L'Empire de Lumieres van Gabriel Lester
I can't hear you - can you hear me - over... van Marianne Lammersen
Visie stationsplein van MOOST

Museum Hilversum toont stad 3D

15 april 2011, 11:55
Vanaf vandaag toont het museum Hilversum De stad 3D. Door middel van drie deeltentoonstellingen wordt er een overzicht gegeven van de ontwikkeling die de stad doormaakte. Achtereenvolgens komen aan bod: De Historie, Street Art en Toekomstvisies.

De Historie
Tijdens de deeltentoonstelling De Historie wordt het ontstaan van Hilversum belicht. De hoogte- en keerpunten in de geschiedenis van Hilversum vormen een geheel van de ontwikkelingen die de stad doormaakte van boerendorp tot de mediastad van nu. Dit zal te zien zijn in een combinatie van schilderijen, tekeningen, prenten, fotografie, objecten en maquettes.

Het museum gaat in deze deeltentoonstelling uit van de eigen collectie van het museum. Deze collectie toont onder andere de vondsten en tekeningen van Johan Briedgé en het werk van beroemde schilders uit de regio Mauve en Koekkoek.

Tevens kunnen bezoekers van het museum een overzicht bekijken van de originele ontwerptekeningen en visies van de Hilversumse architect en stedenbouwkundige Willem Marinus Dudok.

Street Art
Deze deeltentoonstelling toont de poëzie, schoonheid, humor en verassing van kunstenaars die op straat werken. Deze artiesten zijn vaak anoniem en illegaal begonnen, maar wereldwijd bekend geworden. Bekende namen in deze vorm van kunst zijn Banksy en BLU.

In deze deeltentoonstelling wordt duidelijk gemaakt dat niet alleen stedenbouwkundigen, architecten en beleidsmakers de stad tekenen, maar ook artiesten die op straat zijn begonnen hierin een grote rol spelen.

De kunstenaar Jeroen Erosie maakte voor de deeltentoonstelling een wandvullende muurschildering in het museum. Ook de 3D-skatefoto’s van Sebastian Denz en de wereldberoemde BMX en street running foto’s van Rutger Pauw worden getoond. In de extreme sporten die deze foto’s centraal staan, wordt gebruik gemaakt van de stedelijke omgeving als parcours.

Toekomstvisies
In deze deeltentoonstelling staat het denken over de stad centraal. Te zien zijn de visies van architecten en kunstenaars op de stad. Het geheel van deze visies biedt inzicht in de vraagstukken en dilemma’s van deze tijd. In maquettes, films, interviews, animaties, een manifest, installaties en foto’s passeren thema’s als duurzaam bouwen, hergebruik en innovatie de revue.

Vocus architecten bna, Doepel Strijkers Architecten en MOOST architectuurwerkplaats tonen in deze deeltentoonstelling een aanbod aan visies op duurzaamheid voor de stad van de toekomst.

Daarnaast presenteert Rietveld Landscape een manifest voor hergebruik en pleit voor een sterke profilering voor Nederland als kenniseconomie. Ook de utopische visies van een recent verleden aan bod. Het werk Unité (2010) van Rob Voerman is een ode aan architect Le Corbusier. In de filosofie van Le Corbusier kon architectuur een rol spelen in de democratisering van de samenleving.

De expositie is te zien tot en met 14 augustus 2011.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Meer foto's en video van Eurostar-terminal op Amsterdam Centraal

Vandaag, 13:27

De Nijs, LEVS en Lüning ontwikkelen biobased bouwmethodiek ‘Tim’ die houtbouw flexibel en betaalbaar moet maken

Vandaag, 11:30

HAL en Boskalis kopen Nederlandse activiteiten VolkerWessels

Vandaag, 10:00

BoschSlabbers wint ontwerpwedstrijd voor herinrichting Grote Markt in Hulst

Gisteren, 17:23

Tweede Kamer draait bezuiniging Nationale Parken terug – natuurorganisaties reageren opgelucht

Vandaag, 11:30

Rapport: wereldwijd groeit aantal toeristische trips in komende tien jaar met bijna 50%

Vandaag, 10:30

TNO roept overheid op te investeren in hightechmegaclusters

Vandaag, 09:30

Stadsverwarming komt deels in handen overheid, Kamer akkoord

Vandaag, 08:30

Ontwikkeling van duurzame energie op land dreigt tot stilstand te komen

Vandaag, 07:30

Gelderland roept op tot snellere procedures voor vol stroomnet

2 juli, 9:42
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan