Rotterdam gaat kantoren anders invullen

13 april 2011, 15:31
Rotterdam gaat de leegstand van kantoren aanpakken. Jaarlijks worden in de stad tien lege panden aangewezen voor herontwikkeling of verbouwing tot woningen, scholen, hotels, detailhandel of andere voorzieningen.

Dat zijn PvdA-wethouder Hamit Karakus (Vastgoed) en twintig marktpartijen woensdag overeengekomen in het convenant Aanpak Kantorenleegstand.

Wat de kantoorruimte betreft concentreert het stadsbestuur zich voorlopig alleen op het Central District Rotterdam en de Kop van Zuid. Deze gebieden hebben de meeste kans op succes, onder meer wegens de voorzieningen aldaar en het goede openbaar vervoer.

In de havenstad is steeds minder behoefte aan nieuwe kantoren. Het accent verschuift van kwantiteit naar meer kwaliteit, zo blijkt uit de zogeheten Navigator Werklocaties, die PvdA-wethouder Dominic Schrijer (Stedelijke Economie) tegelijkertijd presenteerde.

Beter zicht
De navigator moet het stadsbestuur en de marktpartijen beter zicht geven op de relatie tussen vraag en aanbod, ook wat de verschillende locaties in de Maasstad betreft.

Het totaal aantal vierkante meters aan kantoorruimte in Rotterdam is op dit moment ruim 3,5 miljoen. Daarvan wordt 12,9 procent te huur aangeboden. Landelijk is dat percentage 13 procent. Bijna 10 procent van de kantoren in de stad staat leeg.

De vraag is overal lager geworden, dus ook in Rotterdam. "Toch zijn er ook pluspunten’’, stelt het college. "De vraag naar bedrijfsruimte ligt in Rotterdam boven het landelijk gemiddelde door de aanhoudende vraag uit de transport- en distributiesector."

"Ook de kantorenmarkt heeft zich positief onderscheiden ten opzichte van de landelijke tendens. Er is in Rotterdam meer kantoorruimte in gebruik dan een jaar geleden, de gemiddelde huurprijzen zijn iets gestegen en de leegstand ligt iets onder het landelijk gemiddelde.’’

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Gezondheidscentrum op militaire kazerne Assen in gebruik genomen

1 uur geleden

MaterialDistrict Utrecht in teken van thema NextNow

Vandaag, 11:38

Voormalige tijdelijke rechtbank heeft nieuwe plek op universiteitscampus Enschede

Gisteren, 15:58

Octavia Hill is een gebouw met verschillende verschijningsvormen

Gisteren, 13:47

Makelaars: huuraanbod droogt op door verkoopgolf woningen

Vandaag, 10:45

Rechtbank: Bonaire te weinig beschermd tegen klimaatverandering

Vandaag, 09:36

Friesland en Waddeneilanden: verlaging dijknorm niet verantwoord

Gisteren, 14:35

Kamer wil dat kabinet verbreding A27 bij Amelisweerd schrapt

Gisteren, 11:39

EIB-directeur: bouw krijgt probleem als personeelstekort blijft

27 januari, 2:30

Frustratie Zeeland over uitblijven verbetering spoor naar Gent

27 januari, 11:57
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan