Copyright: Meyer en Van Schooten
Copyright: Meyer en Van Schooten
Copyright: Meyer en Van Schooten
Copyright: Meyer en Van Schooten
Copyright: Meyer en Van Schooten
Copyright: Meyer en Van Schooten
Copyright: Meyer en Van Schooten
Copyright: Meyer en Van Schooten

Meyer en Van Schooten wint prijsvraag Aken

12 januari 2011, 11:35
Architectenbureau Meyer en Van Schooten heeft de ontwerpwedstrijd voor de uitbreiding van de campus ‘Melaten’ in Aken gewonnen. De campus is onderdeel van de Rheinisch-Westfaelische Technische Hochschule (RWTH) Aken.

Carpus+Partner uit Aken heeft een stedenbouwkundig plan gemaakt voor een grote uitbreiding van de campus Melaten. De Nederlands-Duitse ontwikkelcombinatie Meyer en van Schooten/Ante4C zijn verantwoordelijk voor het cluster logistiek. Hier concentreren zich de instituten die zich richten op het onderzoek naar productie- en transporttechnologie.

Meyer en van Schooten heeft zes gebouwen gepland voor het cluster logistiek. Deze zijn gesitueerd in de vorm van een halve maan. Elk gebouw richt zich op een specifiek onderzoeksgebied. Het programma voor het cluster bestaat in hoofdzaak uit kantoren, laboratoria en werkplaatsen. Binnen het cluster wordt gezocht naar een intensieve samenwerking tussen de RWTH en het bedrijfsleven.

De entree van het cluster bevindt zicht aan de boulevard. Binnen het cluster logistiek heeft het bureau een hof voorgesteld. Het bureau noemt dit de ‘Agora’. De Agora moet gaan dienen als de centrale ontmoetingsplek van alle gebruikers van het cluster. Alle entreegebieden van de gebouwen binnen het cluster zijn zo geplaatst dat zij van de boulevard of zijstraten doorlopen naar dit hof.

Het Pro-LOG-gebouw wordt als eerst van de zes gebouwen gerealiseerd. Het gebouw is daarmee de eerste uitbreiding van de campus. Binnen het Pro-LOG-gebouw komen instituten van de RWTH en bedrijven samen. De instituten betreffen de FIR, ‘Forschungsinstitut für Rationalisierung‘, en de WZL, ‘Werkzeugmaschinenlabor’.

De instituten beheren de ‘Lernfabrik’. Dit is een plek waar industriële productieprocessen worden nagebootst en onderzocht. Deze zogenoemde leerfabriek heeft een centrale plek gekregen binnen het gebouw. De fabriek heeft een directe relatie met de aanwezige laboratoria. Deze laboratoria grenzen weer aan een groot atrium met daaromheen de verschillende kantoorvloeren.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Amsterdam bouwt nieuw en groter Bijlmer Parktheater op Anton de Komplein

1 uur geleden

Object Rotterdam neemt bezit van lege centrale bibliotheek

Gisteren, 15:06

BNSP zet met omvangrijke publicatie stedenbouw op de kaart en politieke agenda

Gisteren, 14:20

BNA: sneller bouwen vraagt niet alleen om minder regels

Gisteren, 12:28

Weinig woningen gesplitst, ook al zijn gemeenten er positief over

59 minuten geleden

CBS ziet vertraging Nederlandse bevolkingsgroei in 2025

Gisteren, 16:14

Woningtekort loopt op tot 410.000, vooral minder huurwoningen

Gisteren, 13:32

Kamermeerderheid wil Europese waterregels ‘versimpelen’

2 februari, 3:19

Groningen rekent op 'daadkracht' nieuw kabinet voor Lelylijn

2 februari, 11:37

Zuid-Holland pakt provinciale weg bij Alphen voor honderd miljoen aan

30 januari, 4:24
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan