Copyright: De nieuwe bibliotheek van Almere ('s Jeroen Musch)

Nieuwe bibliotheek Almere officieel geopend

24 maart 2010, 14:58
Aanstaande zaterdag wordt de nieuwe bibliotheek van Almere officieel geopend. De bieb bevindt zich in het multifunctionele gebouw Blok 3, waarin ook winkels en woningen zijn ondergebracht. Meyer en Van Schooten Architecten heeft het gebouw ontworpen.

Blok 3 is een van de laatste bouwprojecten in de realisatie van het nieuwe stadshart in Almere. De wigvormige locatie ligt naast het stadhuis. De bibliotheek is het meest prominente onderdeel van het volume, wat zich onder meer vertaalt in een gracieuze entree aan het Stadhuisplein.

De bibliotheek kan gezien worden als een route van 400 meter lang. “Oplopende terrasvloeren leiden het publiek van de eerste naar de tweede verdieping. Onderweg kan men- met boek- vanaf elk terras de tuin inlopen”, meldt Meyer en Van Schooten.

“Om de tuin heen gelopen kan men kiezen of doorlopen naar het auditorium of met de roltrap naar het studiecentrum op de vierde verdieping. Royale vides maken het gebouw gastvrij en overzichtelijk. Op alle plekken heeft men via de glazen pui contact met de buitenwereld en tegelijk met andere afdelingen via de vides en tuin.”

De inrichting van de bibliotheek is ontworpen door Concrete Architectural Associates, terwijl het tuinontwerp is gedaan door Karres en Brands landschapsarchitecten. De huisstijl van de bieb is verzorgd door Thonik en de bewegwijzering door Reynoud Homan.

De bibliotheek bevat verder kantoren voor het personeel, evenals een auditorium en een mediacafé. Het auditorium is gekoppeld aan het mediacafé in de kop van het gebouw. Een schuifwand maakt het mogelijk om dit gebouwdeel af te sluiten van de bibliotheek en met een aparte trap en lift heeft het café een eigen entree.

In de uitwerking van de gevels en het interieur is het gebouw benaderd als een monoliet. De dichte gevels bestaan uit betonnen elementen met natuursteen toeslag en een reliëf met verschillende afwerkingen. De volglazen pui van de publieke route is iets naar buiten geplaatst, terwijl de ramen van kantoren en woningen juist terugliggen.

Vertraging
De bouw van de bibliotheek heeft bijna drie jaar vertraging opgelopen, onder meer doordat de bouw twee keer werd stilgelegd. De aannemer was op liefst veertig punten afgeweken van de bouwvergunning, zo constateerde de Raad van Arbitrage in 2008. De vertraging kostte de gemeente twee miljoen euro extra.

Een en ander zal ongetwijfeld terug te lezen zijn op de architectuurplaquette die aanstaande vrijdag wordt onthuld. Dit permanente visitekaartje voor het gebouw geeft naast de bouwperiode onder meer de naam van de architecten en bouwer aan. De bibliotheek is het vierde gebouw in Almere dat zo’n plaquette ontvangt.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

KAAN Architecten transformeert historische fabriek in Brazilië tot cultureel centrum

27 juni, 11:44

Belgisch-Nederlands team geselecteerd voor ambitieus infrastructuurproject Brussels Airport

26 juni, 5:44

Team Hegeman, RRog en KOW maakte winnend plan voor Van Hetenlocatie in Deventer

26 juni, 4:11

Uitbreiding met bamboe gevel voor kantoorgebouw Deltares in Delft

26 juni, 1:05

Minder vergunningen voor nieuwbouwwoningen afgegeven in eerste vijf maanden

27 juni, 10:55

Aantal windmolens met meer dan de helft gegroeid in tien jaar

27 juni, 9:28

Minister wil gemeente voorrang geven bij koop in kwetsbare wijk

26 juni, 10:26

Rekenkamer: Limburg moet regie pakken in woningbouw

25 juni, 5:12

Gemeente Amsterdam mag darkstores weren in groot deel van de stad

25 juni, 12:30

Verbouwing Binnenhof mag van rechter doorgaan

25 juni, 10:41
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan