Copyright: Project Kevin Winters ( SCHUNCK*)
Copyright: Project Kevin Winters ( SCHUNCK*)
Copyright: Project Kevin Winters ( SCHUNCK*)
Copyright: Project Maike Basista ( SCHUNCK*)
Copyright: Project Maike Basista ( SCHUNCK*)
Copyright: Project Maike Basista ( SCHUNCK*)
Copyright: Project Wytske van de Veen ( SCHUNCK*)
Copyright: Project Wytske van de Veen ( SCHUNCK*)
Copyright: Project Wytske van de Veen ( SCHUNCK*)

Winnaars Euregionale-Architectuurprijs bekend

16 november 2010, 15:25
Zaterdag is in het Gaspaleis in Heerlen de Euregionale-Architectuurprijs 2010 uitgereikt. Kevin Winters van PHL Hasselt ontving de eerste prijs voor zijn project: Designdepot Oud-Rekem.

Voor de prijs meldden zich examenprojecten van de zes architectuuropleidingen in Hasselt, Luik, Maastricht en Aken aan. Uit circa 400 afstuderenden van het collegejaar 2009-2010 werden uiteindelijk 35 projecten geselecteerd voor deelname aan de competitie.

Winnaar Kevin Winters heeft zijn project gericht op het Belgisch grensdorp Oud-Rekem. Daarin pakt hij het verlaten gebied tussen het centrum en het kanaal aan. Door middel van zijn plan wil het dorpje weer doen opleven. De conversie van het bestaande erfgoed in combinatie met nieuwe gebouwen en activiteiten, zou een grote diversiteit aan bezoekers moeten trekken. Zo wil Winters onder andere de Zuid-Willemsvaart verlengen en een nieuw designmuseum bouwen.

De jury over het project van Winters: “Dit project slaagt erin de bestaande situatie compleet om te gooien door een krachtige en elegante interventie. Het negatieve aspect van het kunstmatige kanaal is doorontwikkeld en komt de locatie nu ten goede. Het watervlak wordt een openbaar plein en biedt interessante mogelijkheden voor de historische locatie en nieuwbouwprojecten.”

De tweede prijs was voor Maike Basista (RWTH Aachen) en haar project “Müllkraft“. Het project schetst een scenario van het afvalverbrandingsproces. Verschillende aspecten van compositie, functie, technische aspecten en presentatie worden behandeld. De jury is enthousiast over de manier waarop een (gewoonlijk genegeerd) bouwthema, “is omgezet in een overtuigend architecturaal ontwerp.”

De derde prijs ging naar Wytske van de Veen (HS Zuyd/Academie van Bouwkunst Maastricht) voor haar project “Hotel de Boot Gemist“. Het project bestaat uit willekeurige shots in de tijd en zoekt de grens op tussen architectuur en kunst. “Het hotel geeft de ruimte weer tussen bewust en onbewust, tussen werkelijkheid en verlangen, tussen aankomst en vertrek,”aldus Wytske van de Veen.

Naast de prijzen waren er drie eervolle vermeldingen voor:

Michael Scheuvens (RWTH Aachen) voor het project “HMS Unicorn’

Nele Mortelmans (PHL Diepenbeek) voor het project “Floating Farm”

Johannes Jung(RWTH Aachen) voor het project “Wohnpolitik - Residence for the EU, Brussels”

Door middel van de Euregionale Architectuur Prijs wil architectuurcentrum SCHUNCK* talentvolle, pas afgestudeerde architecten een podium bieden dat hun stap naar de beroepspraktijk bevordert.

De 35 geselecteerde projecten zijn tot en met 2 december te bezichtigen bij SCHUNCK*. Omdat het de prijs dit jaar voor de twintigste keer wordt uitgereikt is er ook een Engelstalig jubileumboek uitgegeven.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Groen licht voor nieuwbouw Theater Lampegiet in Veenendaal

23 januari, 3:29

CRa doet toekomstig kabinet twaalf aanbevelingen over woningcrisis

23 januari, 2:14

Voorlopig ontwerp van KRFT voor kindcentrum in Uithoorn gepresenteerd

23 januari, 1:20

Plegt-Vos realiseert legeringsgebouwen met duizend bedden voor Defensie

23 januari, 10:49

Tijdschrift Forum trapt nieuwe reeks af met nummer over ongelijkheid

23 januari, 4:13

AFFR toont film over Irakese stad Mosul nogmaals

23 januari, 11:53

Komende twee jaar vierduizend nieuwe sociale huurwoningen in Rotterdam

23 januari, 9:34

PBL: nieuwe natuur nodig, combinatie met landbouw niet genoeg

22 januari, 3:01

OVV: Nederland onvoldoende voorbereid op gevolgen extreme regen

22 januari, 10:32

Recordstroomverbruik China door elektrisch rijden en datacenters

22 januari, 9:08
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan