'Wateroverlast ook in de toekomst voorkomen'

21 september 2010, 16:45
De bescherming van Nederland tegen het water moet beter om ook in de toekomst veilig te blijven. "Zeker als we een ramp voor willen zijn", schrijft de zogenoemde Deltacommissaris Wim Kuijken dinsdag in zijn Deltaprogramma. Dat programma is een onderdeel van de begroting Verkeer & Waterstaat.

De deltacommissaris is namens het kabinet benoemd om de Nederlandse waterhuishouding 'klimaatproof' te maken. Het programma bevat maatregelen om op korte termijn de veiligheid van de delta op orde te krijgen en kijkt ook naar de toekomst. Kuijken bereidt vijf deltabeslissingen voor, die voor 2015 worden voorgelegd aan het kabinet.

Deze beslissingen gaan over de normen van onze belangrijkste dijken en andere waterkeringen, over de beschikbaarheid van zoetwater, over het peil van het IJsselmeer over de manier waarop het Rijnmondgebied veilig kan blijven zonder aan economische waarde in te boeten en over hoe bij de ontwikkeling van buurten en wijken rekening kan worden gehouden met water.

"We meten en weten dat de temperatuur en het zeewater stijgen, de bodem daalt en dat de extremen, nat en droog, verder toenemen", valt te lezen in het programma. Kuijken vindt dat een riskante ontwikkeling.

"De welvaart van ons land is mede aan het water te danken, maar het water kan ook onvoorspelbaar zijn en gevaarlijk. De bevolking is de afgelopen decennia flink gegroeid en de economische waarde van ons land is door de gestegen welvaart toegenomen. Een overstroming zou zowel menselijk als economisch grote schade veroorzaken."

Sinds de bouw van de Deltawerken is ons land de best beveiligde delta ter wereld, schrijft de commissaris. "Alleen door blijvend te investeren kunnen we dat zo houden. Daarbij spelen veel aspecten een rol, zowel op het gebied van leefomgeving en economie als op het vlak van natuur, landbouw en recreatie."

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Voids benadert lastig plangebied als aantrekkelijke leefomgeving

Gisteren, 16:48

Een gevel uit treinramen voor een onderhoudsgebouw van NS

Gisteren, 12:34

Volume brengt circulaire souvenirs en een grijpmachine naar de Architectuurbiënnale

19 mei, 5:08

Meer woningbouw: graag, maar dan wel goede en gezonde woningen met voldoende daglicht

19 mei, 1:37

Nieuwe editie van de Architecten Wielerkoers

Gisteren, 14:45

Nieuwe Rotterdamse aanpak woningbouw: meer snelheid, minder regels en heldere keuzes

Gisteren, 09:49

Gemeenten krijgen 7.000 euro per gebouwde betaalbare woning

19 mei, 3:05

Marian Herman wordt algemeen directeur ontwikkelaar Edge

19 mei, 1:14

KYK Architecten/Quadraat neemt architectenbureau MD2A over

19 mei, 12:59

Kabinet stopt 750 miljoen euro in fonds voor verduurzaming huizen

19 mei, 10:01
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan