Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: en Vitibuck Architects

Vitibuck ontwerpt toezichtloge dakpark

1 september 2010, 16:14
Vitibuck Architects is geselecteerd om het ontwerp te maken voor de toezichtloge van het Dakpark in Rotterdam. Het eveneens Rotterdamse bureau won de bijbehorende prijsvraag, waaraan ruim zeventig jonge architectenfirma’s deelnamen. Het 45 vierkante meter grote gebouw dient als plek waar de beheerder van de speeltuin toezicht kan houden.

Op een winkelcentrum in de deelgemeente Delfshaven wordt een dakpark gerealiseerd. Een deel ervan is vormgegeven als speeltuin op een talud, waar kinderen op meerdere niveaus kunnen spelen.

De bijbehorende toezichtloge is een van de eerste gebouwen die in het dakpark worden gerealiseerd. De gemeente had een prijsvraag onder jonge architecten uitgeschreven om het paviljoen te ontwerpen. De jury koos unaniem voor Vitibuck, meldt het bureau.

“Het winnende ontwerp neemt het spelende kind als referentiepunt en benut de unieke ligging en kwaliteiten van de plek optimaal. De loge wordt zoveel mogelijk in het dijklichaam geplaatst en het dak vormt een trap die de verschillende niveaus van de speeltuin met elkaar verbindt. De treden zijn van hergebruikte hardhouten vlonderdelen, die eerder bij particulieren in de tuin lagen”, schrijft Vitibuck

“Door de vormgeving en maatvoering van de traptreden ontstaat tegelijkertijd een tribune, waar men kan zitten, kijken, spelen en kletsen; een ontmoetingsplek voor ouders en kinderen uit de wijk. Onder de trap cq. tribune zitten de binnenruimtes voor de beheerders, afsluitbare toiletten en een overdekte schuil- en speelplaats.”

“Deze speelruimte is via ‘kleine’ toegangen alleen bereikbaar voor kinderen. De speelervaring wordt verrijkt doordat kinderen zich in, op, door en over de toezichtloge kunnen bewegen. Het ontwerp speelt voordurend met de vraag: ‘Is het gebouw, landschap of speelobject?” Of eigenlijk wel alles samen’.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Interdisciplinair team met OMA en OKRA presenteert visie op evolutie van Rome

Gisteren, 16:32

Renovatie station Leeuwarden door Movares afgerond

Gisteren, 11:58

Publicatie memoreert en actualiseert gedachtegoed Michael van der Vlis

Gisteren, 09:22

Woningbouwproject KAAP langs het IJ in Amsterdam voltooid

19 mei, 2:39

Bouw van flexwoningen valt tegen, ziet Rekenkamer

38 minuten geleden

Binnenhof al bij voorbaat te klein voor alle organisaties

Gisteren, 14:47

Inschrijving Stadsbouwprijs Amersfoort 2026 gestart

Gisteren, 13:29

Drents stikstofplan om vergunningverlening vlot te trekken

Gisteren, 10:43

TNO ontwikkelt technologie voor recycling zonnepanelen

19 mei, 3:32

Bouwconcerns renoveren Drechttunnel voor 233 miljoen euro

19 mei, 1:47
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan