Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Impressie van het Statonsplein nu (en Maxwan architects+urbanists)
Stationsplein straks
Stationsplein aan de kant van Bio Science Park nu
Het plein aan de zijde van Bio Science Park straks
Stationsstraat (vanuit het centrum) nu
Stationsstraat straks
Morssingel nu
Morssingel straks

Leiden pakt stationsgebied aan

19 februari 2010, 9:11
Een levendig stadsdeel waar gewoond en gewerkt wordt en ruimte is voor vrijetijdsbesteding, winkelen en parkeren. Dat wordt voorzien in de stedenbouwkundige visie die is vastgesteld voor het stationsgebied in Leiden.

In deze door Maxwan architects+urbanists opgestelde visie wordt groot belang gehecht aan een sterke verbinding tussen het historische stadscentrum en het Bio Science Park.

Het stationsgebied schreeuwt volgens Maxwan om een rigoureuze aanpak. De aansluiting op en inpassing van verkeersstromen als de Rijngouwelijn kan beter en er moet nodig iets gebeuren aan de pleinen aan weerszijden van het station.

Met het in ontwikkeling zijnde wetenschappelijke bedrijventerrein Bio Science Park aan een zijde en de binnenstad aan de andere verwerken de ingangen aan beide kanten van het station ongeveer evenveel vervoersstromen. De route wordt verbeterd door de pleinen te herinrichten en de bebouwing te vernieuwen en uit te breiden.

Ook de 200 meter verderop gelegen tunnel ter hoogte van de Plesmanlaan en het gebied er omheen krijgen een opknapbeurt als nieuwe route tussen het Bio Science Park en het centrum. Aan beide kanten van de tunnel komt meer groen, terwijl de Morssingel (aan stadszijde) wordt voorzien van nieuwe bebouwing.

Het gebied ten oosten van het station (tegen het stadscentrum aan) vormt het zwaartepunt van de herontwikkeling. Hier wil Maxwan de twee grote, van buitenaf ontoegankelijke kavels ‘openknippen’ en een kleinschaliger karakter geven met kleinere straten.

Er is sprake van ‘sokkelbebouwing’, waarbij in de plinten van de gebouwen (deels kleinere en specialistische) winkels en (creatieve) bedrijven worden gehuisvest. Ook is er ruimte voor ‘wonen aan de straat’, woningen die in de plinten zijn gesitueerd.

De gemeente Leiden gaat nu een nota van uitgangspunten voorbereiden voor de herontwikkeling van het stationsgebied. Deze nota van uitgangspunten bestaat uit een stedenbouwkundig plan, een beeldkwaliteitplan en een intentieovereenkomst met drie marktpartijen (BNG gebiedsontwikkeling, NS Poort en Ymere).

Er wordt nog een vierde projectontwikkelaar gezocht voor de winkelfunctie in het gebied. Met deze partijen wil de gemeente komen tot een gezamenlijk plan dat ook financieel haalbaar en realistisch is.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Groningen stelt gebiedsvisie voor wijk De Nieuwe Held vast

Gisteren, 15:45

Bouw paviljoen van Atelier PUUUR met buurtfunctie en voorzieningen gestart

Gisteren, 14:06

Zeven ontwerpteams aan de slag met herontwikkeling Bernhardkazerne Amersfoort

Gisteren, 11:44

Kantoorcomplex door Goof Spruit bij station Utrecht krijgt tweede leven als De Nieuwe Tuin

Gisteren, 10:26

Raad van State blokkeert plan voor verbouwing ring Utrecht

Gisteren, 16:31

Provincie akkoord met natuurherstel voor nieuwe ASML-campus

Gisteren, 12:30

CBS: uitstoot gestegen in 2025, klimaatdoelen verder uit zicht

Gisteren, 09:20

Renovatie Belgisch Justitiepaleis loopt op tot zeshonderd miljoen euro

10 maart, 2:33

Zuid-Holland stemt in met bouwplannen 285.000 huizen tot 2036

10 maart, 12:12

Fors meer omzet bouwbedrijf Dura Vermeer door grote vraag

10 maart, 9:48
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan