'Alleen nog NHG voor energiezuinige huizen'

7 december 2009, 12:35
Alleen nog Nationale Hypotheek Garantie voor de meest energiezuinige huizen. Dit is een van de meest verregaande adviezen van de DenkTank, de jaarlijkse denktank van de overheid, die bestaat uit masterstudenten, bijna-afgestudeerden en promovendi. Zij bogen zich dit jaar over de vraag hoe je consumenten kunt stimuleren energiezuiniger te zijn.

Maandag presenteerde de DenkTank zijn rapport met in totaal 22 adviezen aan minister Jacqueline Cramer (Ruimte en Milieu) en voorzitter Hans Alders van EnergieNed. Cramer had in augustus, toen de academici voor het eerst bij elkaar kwamen, gevraagd om concrete voorstellen om mee te nemen naar de klimaattop in Kopenhagen, die deze week van start gaat.

Europa heeft al afgesproken in 2020 twintig procent minder energie te verbruiken ten opzichte van 1990. De Tweede Kamer gaat deze week in debat over welke maatregelen concreet moeten worden genomen om dat te halen, aangezien zonder extra maatregelen de doelstelling niet wordt gehaald.

De NHG-regeling alleen toepassen op woningen met een A- of B-label maakt het volgens de DenkTank financieel aantrekkelijker voor consumenten om energiezuinige huizen te kopen. Ook zou de overheid consumenten moeten belonen voor de aankoop van duurzame producten en diensten met zogenoemde 'Greenpoints', vindt de DenkTank.

Deze punten kunnen ingewisseld worden voor duurzame cadeaus. In Canada is dit systeem volgens de DenkTank al een bewezen concept. Daarvoor zijn wel commerciële partijen nodig.

De academici adviseren verder energiebesparing leuker en hipper te maken. Zo wil de DenkTank dat de overheid een nieuwe winkel op internet en op een toplocatie in stadscentra introduceert, dat 'coole', energiebesparende producten op een aantrekkelijke manier aanbiedt''.

In de winkel moeten naast energiebesparende kleinnoden en gadgets onder meer windturbines, zonnepanelen en zonneboilers te krijgen zijn. De winkel moet wel in handen zijn van een ondernemer, vinden de academici.

Verder vinden de academici dat veel groene opties standaard gemaakt moeten worden, zoals standaard tweezijdig printen. Verder zouden energieleveranciers klanten gefaseerd over moeten laten stappen op groene stroom.

Diegenen die grijze stroom willen blijven gebruiken, kunnen dit zelf aangeven bij hun leverancier. Op die manier wordt energiezuinig leven onderdeel van de dagelijkse routine, meent de DenkTank.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Faculteit ITC Universiteit Twente onderscheiden met Abe Bonnema Architectuurprijs 2025

Gisteren, 17:30

MVRDV werkt aan renovatie boeddhistisch klooster in Franse Dordogne

Gisteren, 11:37

Studio for New Realities ontwerpt twee woongebouwen in District U

Gisteren, 10:00

Wanden uit leemsteen verbinden woning met Limburgs landschap

Gisteren, 09:00

RIVM: verbeterde luchtkwaliteit leidde tot afname sterfte

Gisteren, 12:27

Zuid-Holland: met dubbel agrarisch ruimtegebruik stroom voor 700.000 huizen

Gisteren, 11:06

Miljarden extra nodig voor aanleg landelijk waterstofnetwerk

11 december, 3:13

Brussel wil snellere vergunningen voor elektriciteitsprojecten

11 december, 1:39

Zeeland stopt samenwerking met aannemers over aanpak Zeelandbrug

10 december, 1:56

Verbreding Betuwelijn in Duitsland duurt nog minstens tien jaar

10 december, 12:30
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan