Olympisch Stadion tijdelijk groter voor WK

9 november 2009, 15:24
Het Olympisch stadion in Amsterdam krijgt een tweede ring als Nederland en België het wereldkampioenschap voetbal van 2018 of 2022 mogen organiseren. Dat bleek maandag tijdens de presentatie van de twaalf kandidaatsteden voor de mondiale eindronde in het Evoluon van Eindhoven. De wereldvoetbalbond FIFA neemt volgend jaar december een besluit over de organisatie.

Nederland levert mogelijk vijf speelsteden en zeven stadions. De bedoeling is dat er in Amsterdam in de ArenA en het Olympisch Stadion wordt gespeeld. Rotterdam wil naast de Kuip een nieuw onderkomen voor 80.000 toeschouwers bouwen.

Endhoven, Heerenveen en Enschede zijn de andere kandidaatsteden van Nederland. België presenteerde de speelsteden Brussel, Antwerpen, Genk, Gent, Brugge, Charleroi en Luik.

De FIFA eist dat alle WK-stadions een (tijdelijke) capaciteit van 44.000 toeschouwers hebben. De finale en de openingswedstrijd worden gespeeld in een stadion van 80.000 fans.

Behalve het nieuwe stadion in Rotterdam, krijgen de Amsterdam ArenA en het Koning Boudewijnstadion in Brussel mogelijk ook die capaciteit. Andere kandidaatsteden moeten nog beslissen of ze hun stadion tijdelijk of definitief uitbreiden.

Het Olympisch stadion krijgt mogelijk al tijdelijk een tweede ring als Amsterdam in 2016 het EK-atletiek mag organiseren. De komst van het nieuwe stadion in Rotterdam en Gent moet financieel ook nog haalbaar worden.

,,Maar ik heb er alle vertrouwen in dat alle stadions er zullen komen'', zei Harry Been. De directeur van de Nederlandse en Belgische kandidatuur voor het WK benadrukt dat een mondiale eindronde ook in acht en negen stadions kan worden gehouden. ,,Bovendien sluit ik niet uit dat er nog steden zijn die zich nog gaan aanmelden.''

De wereldvoetbalbond FIFA beschikt over een lijst met tien kandiaten voor beide WK's. Nederland en België en Spanje en Portugal hebben zich gezamenlijk kandidaat gesteld. Australië, Engeland, Indonesië, Japan, Zuid-Korea, Qatar, Rusland en de VS willen het grootste voetbalevenement op aarde alleen organiseren.

De verwachting is dat alleen het WK van 2018 in Europa wordt gehouden. Nederland en België ondervinden in dat geval concurrentie van Engeland, Rusland en Spanje en Portugal.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Space & Matter, Common City en Zenzo winnen tender voor een van de laatste kavels van Centrumeiland in Amsterdam

14 minuten geleden

Maarten Hajer verzorgt 26e Jan Wilslezing

Gisteren, 14:34

Team met Studio Prototype en Hollandse Nieuwe renoveert rijkskantoor Maastricht

Gisteren, 12:22

Glazen façade van MVRDV siert flagshipstore in Beijing

Gisteren, 10:00

Subsidie voor extra woonlagen en splitsing in Gelderland

Gisteren, 12:43

Zuidelijke provincies: in elke provincie een rijksmuseum

Gisteren, 11:11

Zeeland en Rijk onderzoeken samen alternatief voor Zeelandbrug

14 januari, 4:29

Katwijk mag na jaren vertraging woonwijk met 5600 huizen bouwen

14 januari, 1:04

Europese klimaatdienst: klimaatdoel dreigt al tegen 2030 te sneuvelen

14 januari, 10:31

INBO benoemt Fokke de Vries tot partner

13 januari, 2:10
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan