Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Raad van toezicht Servatius stapt op

28 september 2009, 9:23
De voltallige raad van toezicht van woningstichting Servatius in Maastricht stapt op. Ze wil op die manier ruimte maken voor een nieuwe toekomst van Servatius met een nieuwe raad van toezicht, maakte de corporatie vrijdag bekend. Servatius verkeert in zwaar weer.

Servatius heeft te veel hooi op zijn vork genomen, erkent vicevoorzitter Harry Fekkers van de terugtredende raad van toezicht. ,,Dat is gebeurd onder onze verantwoordelijkheid en die verantwoordelijkheid nemen wij."

De aftredende raad bestaat uit zeven mensen. Fekkers verwacht dat binnen enkele dagen een nieuwe raad van toezicht van vijf mensen is samengesteld. Een nieuwe raad is volgens Fekkers nodig, omdat die niet belast is met de erfenis uit het verleden.

Hoofdpijndossier is de nieuwe Campus. De bouw daarvan ligt al een jaar stil door geldgebrek. De bouw koste 35 miljoen meer dan geraamd en komt nu uit op 202 miljoen euro. Op 1 november beslist Servatius of de bouw doorgaat of stopt. Als die stopt, kan Servatius rekenen op schadeclaims van rond de 60 miljoen euro, zei burgemeester Gerd Leers.

Servatius hoopt dat gemeente en universiteit meebetalen aan de Campus. Maar de gemeente liet vrijdag weten daarvoor geen geld te hebben.

Servatius verkeert in een lastige positie. De corporatie slankt stevig af, en dat heeft gevolgen voor de 120 personeelsleden. Hoeveel mensen weg moeten, is niet bekend. De afgelopen jaren is Servatius juist flink gegroeid. Alles wordt nu gestroomlijnd en gehuisvest in een nieuwe vestiging.

Ook gaat Servatius een groot aantal woningen verkopen in wijken die geherstructureerd worden. Met de opbrengst van die verkoop kunnen vernieuwbouw, afbraak en vervangende bouw mede worden bekostigd, aldus Fekkers.

Het is anders moeilijk aan kapitaal te komen voor de forse herstructurering, aldus Fekkers. Servatius heeft nu 13.000 woningen. Dat moeten er binnen tien jaar tweeduizend minder zijn.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

PSV presenteert plannen voor uitbreiding Philips Stadion

20 maart, 3:37

Rijkswaterstaat staakt renovatie markante houten Krùsrak-brug in Sneek

20 maart, 11:32

KAAN Architecten en De Zwarte Hond winnen tender voor Area 19 TU Eindhoven

20 maart, 10:35

Projecten gezocht voor vijfde Adriaan Dessingprijs

19 maart, 2:42

Friesland brengt duizenden karakteristieke boerderijen in kaart

20 maart, 2:16

ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

20 maart, 12:18

Rekenkamer kraakt resultaten EU-innovatiefonds voor verduurzaming

20 maart, 9:25

Provincie schrapt beoogde locaties windturbines in Groene Hart

19 maart, 1:35

Staten Utrecht willen netcongestie versneld aanpakken

19 maart, 9:44

Rotterdam wil woningbouw versnellen met pilot ‘Ontwikkelaar aan Zet’

18 maart, 4:33
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan