TU's willen samenwerking uitbouwen

11 september 2009, 10:34
De drie technische universiteiten in Nederland (Technische Universiteit Delft, Technische Universiteit Eindhoven en Universiteit Twente) willen hun samenwerking in de 3TU.Federatie verder intensiveren en uitbouwen.

Zij schrijven dat in het donderdag gepubliceerde Ontwikkelingsplan 2009-2012 van de federatie. Voorwaarde is wel dat de overheid de gezamenlijke initiatieven van de drie TU's financieel steunt door de federatie op jaarbasis 65 miljoen euro toe te kennen.

Samenwerking en afstemming moeten de TU's aantrekkelijker en waardevoller maken voor studenten, wetenschappers, bedrijven en overheid en daardoor betekenisvoller voor de Nederlandse kenniseconomie en ‘onze’ concurrentiepositie in de wereld.

De TU’s sloten begin 2007 al een federatie, waarin ze de krachten bundelden op het gebied van onderwijs, onderzoek en kennisinnovatie. Het is volgens de drie TU's nu zaak de gezamenlijk ingezette activiteiten verder te realiseren en uit te bouwen en samen pal te staan voor de belangen van technologisch Nederland.

Zo willen de drie TU's gezamenlijk één onderwijsgemeenschap gaan vormen waarbinnen studenten uit het brede gezamenlijke onderwijsaanbod die onderdelen kunnen kiezen die hen het meest aanspreken, en desgewenst gemakkelijk over kunnen stappen van de ene naar de andere TU (bijvoorbeeld op het schakelmoment tussen bachelor- en masteropleidingen).

In dit verband wordt bijvoorbeeld één digitale leer- en werkomgeving gecreëerd voor de drie TU’s gezamenlijk en worden virtuele collegezalen ingericht. Op onderzoeksgebied willen de drie TU's het afstemmen van hun onderzoeksportfolio's uitbreiden door naast de al opgerichte vijf gezamenlijke Centres of Competence nieuwe afstemmingsplatforms te creëren, bijvoorbeeld op de gebieden toegepaste wiskunde, logistiek en bouw.

Ook zijn zij van plan naast de al in opbouw zijnde zes gezamenlijke Centres of Excellence nieuwe gezamenlijke onderzoekscentra op te richten waarmee ons land zich in de wereld kan onderscheiden. Verder willen zij hun onderzoeksinfrastructuur gezamenlijk op internationaal concurrerend niveau brengen. Dit is nodig om de zogenaamde ‘braindrain’ tegen te gaan.

Ter bevordering van de maatschappelijke en economische benutting van binnen de universiteiten ontwikkelde technologische kennis willen zij de samenwerking met het bedrijfsleven intensiveren en voorop lopen als het gaat om het stimuleren van nieuwe bedrijvigheid door jonge technologische starters.

Bron: 3TU.Federatie

Trefwoorden

3tu.federatie

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Amsterdam schrijft architectenprijsvraag uit voor nieuwbouw theater De Meervaart

5 december, 4:45

Barcode Architects presenteert opgeleverd stadskantoor van Dresden

5 december, 2:53

MIX architectuur en MAAK space ontwerpen landschappelijk woonveld in Leidschendam

5 december, 1:45

Nieuwbouw Algemeen Ziekenhuis Diest in gebruik genomen

5 december, 11:55

Gelderland steekt ruim 27 miljoen in versnelling woningbouw

5 december, 3:40

Invoering hogere stikstofgrens op 1 januari nog zeer onzeker

5 december, 12:44

Noord-Holland ziet woningbouw toenemen, maar tempo moet omhoog

5 december, 9:09

Staten Utrecht verdeeld over plan voor verbouwing provinciehuis

4 december, 1:15

‘Ambtenaren zeer ontevreden over privatisering bouwtoezicht’

4 december, 10:00

Wang Shu en Lu Wenyu worden curator Architectuurbiënnale van Venetië in 2027

3 december, 2:52
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan