Bouw Filmmuseum gaat van start

12 juni 2009, 18:02
De bouw van het Filmmuseum in de nieuwe stadswijk Overhoeks (Amsterdam) gaat van start. Nog voor de bouwvak zullen de voorbereidende werkzaamheden beginnen en in september zal tijdens het openlucht filmfestival Sunsets in Overhoeks feestelijk de eerste paal worden geslagen.

Dat maakte het Filmmuseum vrijdag bekend. De verwachting is nog altijd dat het door Delugan Meisl Architects ontworpen museum in 2011 wordt geopend. Eind vorig jaar heersten er zorgen over de openingsdatum, omdat de onderhandelingen tussen de ontwikkelaar en mogelijke aannemers moeizaam verliepen. Het museum tegenover het centraal station wordt ontwikkeld door ING Real Estate en Ymere. Bouwbedrijf M.J. De Nijs en Zonen gaat het museum bouwen. dit bedrijf was of is eveneens verantwoordelijk voor de bouw van de Openbare Bibliotheek Amsterdam op het Oosterdokseiland, de verbouwing van de Hermitage en de recente aanbouw aan de Stadsschouwburg Amsterdam.

,,De bouw van het nieuwe, prachtige filmpaleis aan het IJ is een mijlpaal in de geschiedenis van het Filmmuseum. Met vier nieuwe, state-of-the-art filmzalen en voor het eerst in het bestaan van het Filmmuseum een heuse tentoonstellingsruimte van 1200 m2 kunnen we onze rijke, internationale collectie, vanaf 1895 tot en met vandaag, op eigentijdse wijze ontsluiten en presenteren aan een breed publiek”, zegt Sandra den Hamer directeur van het Filmmuseum.

Binnen drie jaar na opening van de nieuwbouw verwacht het Filmmuseum jaarlijks 225.000 bezoekers te ontvangen. Voor deze bezoekers zal het museum een breed scala aan activiteiten ontplooien.

Internationaal speelt het museum een vooraanstaande rol op het gebied van filmrestauratie en conservering. Bovendien huisvest het museum een van de grootste filmbibliotheken van Europa, met 20.000 boeken, circa 2000 internationale filmtijdschriften, een uitgebreid knipselarchief en multimedia met informatie over film en filmgeschiedenis.

Bron: Filmmuseum

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Team met Groosman wint aanbesteding P+R Meijersplein in Rotterdam

Gisteren, 16:04

Dreven, Gaarden en Zichten in Den Haag wint prijs voor gebiedsontwikkeling

Gisteren, 12:55

Een sculpturale woontoren als baken in Kerckebosch

Gisteren, 11:46

Schreuder College door Atelier PRO: een gewone school voor speciaal onderwijs

31 maart, 4:44

Oproep aan klimaatminister voor steunmaatregelen zonnepanelen

Gisteren, 14:25

Opnieuw meer hypotheekaanvragen

Gisteren, 09:55

4,5 miljoen euro subsidie voor isoleren Amsterdamse monumenten

31 maart, 2:50

Prijzen nieuwbouwkavels opnieuw gestegen

31 maart, 2:24

Wateroverlast en bodemdaling kunnen woningbouw bedreigen

27 maart, 10:36

Organisaties willen sneller actie van politiek in stikstofcrisis

27 maart, 10:02
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan