Nederlands succes bij Designing in Teheran

11 juni 2009, 15:13
Het Rotterdamse bureau Scheurwater van den Hoven heeft bij de internationale prijsvraag Designing in Teheran de tweede prijs gewonnen. De prijsvraag was uitgeschreven door het Italiaanse modebedrijf Benetton. Vanwege de grote hoeveelheid inzendingen had Benetton de uitslag van de prijsvraag anderhalve maand uitgesteld.

Deze week werd dan eindelijk bekend gemaakt dat de vakjury, onder leiding van de Franse architect Odile Decq, uit meer dan 1000 inzendingen had besloten de tweede prijs toe te kennen aan de inzending 'One Thousand and one Marbles'.

Aan deelnemers was gevraagd een ontwerp te maken voor een gebouw waarin zowel kledingwinkels als kantoren voor modebedrijven worden samengebracht. Verder bestond het gemengde programma van in totaal 12.000 m2 uit een ondergrondse parkeergarage van vier lagen en penthouses op de bovenste verdieping.

Er kon een keuze worden gemaakt uit twee locaties in Teheran. Voor beide locaties werden door de jury winnaars uitgeroepen. Klik [hier] om ze allemaal te bekijken (via de button 'winners'). De komst van Benetton naar de Iraanse hoofdstad is al een bijzondere gebeurtenis. De inzending van Scheurwater en van den Hoven is dan ook met opzet ingetogen. Het is een tijdloze container voor wisselende collecties. Vanaf de straat toont het gebouw geen opvallende etalages of felle reclames. Op het eerste gezicht oogt het massief en introvert.

Het programma is verdeeld over twee volumes, een kubus en een smalle schijf. Ertussenin ontstaat een nieuwe stedelijke ruimte, een intieme cul-de-sac waaraan de entrees van de winkels zijn geplaatst.

De ingangen naar de kantoren bevinden zich aan de brede Valiasr boulevard. Binnenin de kubus zijn de kantoren gericht op een interne patio die naar boven toe stapsgewijs breder wordt. Zo ontstaat er een binnenwereld met een eigen atmosfeer. De gevel is heel bepalend voor de sfeer binnen het gebouw. In tegenstelling tot wat het lijkt heeft het gebouw een vliesgevel van structurele beglazing met daarop verlijmd een 4mm dunne laag Perzisch marmer.

Het daglicht filtert hier doorheen en toont de prachtige nerf van de steen. 's Avonds keert dit effect zich om en toont het gebouw zijn geheim aan de stad doordat het gebouw van binnenuit oplicht als een lantaren.

De eerste prijs bij het zogeheten Project B ging naar de Bulgaarse Yana Radeva.

Bron: bron + beelden: Scheurwater van den Hoven

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Team aan de Schie geselecteerd voor volgende fase binnenstadscampus Erasmus MC

20 juni, 9:34

Transformatie kantoor naar woongebouw Het Veem in Hengelo voltooid

19 juni, 3:54

Definitief ontwerp voor raadzaal gemeente Amsterdam door De Twee Snoeken

19 juni, 10:45

Voormalige telefooncentrale herbestemd tot woon-werkgebouw met optopping

18 juni, 4:15

Prominente ontwikkelaars committeren zich aan bouw biobased woningen

19 juni, 9:42

BoogieWood winnaar van de eerste Gouden Hijskraan

18 juni, 5:31

Den Haag wil eigen warmtebedrijf oprichten

18 juni, 10:09

OVV: ontwerpfout en gebrek aan controle bij ingestorte parkeergarage

17 juni, 11:43

Nieuwegein wist niet van veranderingen in bouw ingestorte parkeergarage

17 juni, 10:59

Focus on Impact en Qonnected Logistics werken samen aan ontwikkeling stadslogistieke hubs

16 juni, 2:15
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan