Kilometerslange Parkpergola in Leidsche Rijn

4 juni 2009, 17:03
Utrecht omarmt het ontwerp van West 8 voor een pergola van formaat in het Leidsche Rijn Park: in totaal 3,5 kilometer lang en 6 meter hoog. Ontwerper Adriaan Geuze beoogt met deze pergola ,,een rand te maken als een voile, met sier- en klimplanten en muurvegetaties. Een ecologische aanvulling op het bos in De Binnenhof.”

De Parkpergola omsluit de lommerrijke Binnenhof van het Leidsche Rijn Park als een open, transparante rand die begroeid is. De ecologische kwaliteit moet hoog worden. Geuze: ,,Zodra je door de poorten van de pergola de hof betreedt, vallen de dagelijkse zorgen weg.”

,,Binnen de door klimplanten veroverde pergola waan je je in een beschermde wereld waar de seizoenen, de natuur en de ontmoeting voorop staan. Kinderen kunnen er veilig spelen.”
,,De ecologische en botanische diversiteit van de Parkpergola komen goed tot zijn recht door de bijzondere architectonische vormgeving, die geïnspireerd is op de honingraat en op de madelief”, stelt de gemeente.

In de honingraatelementen ‘op poten’ groeien varens, sedum en muurplanten. Onder en in de pergola komen schuilplekken en nestkasten voor kleine dieren, zoals vogels en vleermuizen. Planten zoals hedera en blauwe regen klimmen tegen de staanders waar bezoekers tussen door kunnen lopen. De pergola wordt gemaakt van elementen van hoogwaardig beton. Dit stelt eisen aan het materiaal en aan het productieproces, naast de eisen aan constructie, veiligheid en duurzaamheid. De levensduur van de gehele constructie voor de Parkpergola is 100 jaar. De Parkpergola maakt het mogelijk nieuwe formules te vinden om bewoners, schoolklassen, natuurverenigingen te laten participeren in beheer en onderhoud.

Leidsche Rijn Park
In 1996 heeft Adriaan Geuze met West8 de prijsvraag gewonnen van de gemeente voor het ontwerp van het park in Leidsche Rijn (circa 300 ha). In 2004 is gestart met de aanleg en een groot deel is al toegankelijk. Naar verwachting start in 2010 de aanleg van de Parkpergola.

Bron: bron + beelden: gemeente Utrecht

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Groen licht voor nieuwbouw Theater Lampegiet in Veenendaal

2 uur geleden

CRa doet toekomstig kabinet twaalf aanbevelingen over woningcrisis

4 uur geleden

Voorlopig ontwerp van KRFT voor kindcentrum in Uithoorn gepresenteerd

Vandaag, 13:20

Plegt-Vos realiseert legeringsgebouwen met duizend bedden voor Defensie

Vandaag, 10:49

Tijdschrift Forum trapt nieuwe reeks af met nummer over ongelijkheid

2 uur geleden

AFFR toont film over Irakese stad Mosul nogmaals

Vandaag, 11:53

Komende twee jaar vierduizend nieuwe sociale huurwoningen in Rotterdam

Vandaag, 09:34

PBL: nieuwe natuur nodig, combinatie met landbouw niet genoeg

Gisteren, 15:01

OVV: Nederland onvoldoende voorbereid op gevolgen extreme regen

Gisteren, 10:32

Recordstroomverbruik China door elektrisch rijden en datacenters

Gisteren, 09:08
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan