Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Pleidooi voor betrouwbaarder wegen- en spoornet

19 mei 2009, 11:13
Het Nederlandse wegen- en spoornet moet betrouwbaarder worden gemaakt om incidentele, door slecht weer of door ongevallen ontstane files te verminderen. Dat kan door voldoende 'reservecapaciteit' in te bouwen en omleidingsroutes te creëren. Daarvoor pleit de Raad voor Verkeer en Waterstaat in een maandag uitgebracht advies aan verkeersminister Camiel Eurlings.

Dat betekent niet dat er louter meer asfalt of spoor moet komen, stelt een woordvoerster van de raad in een toelichting. ,,In sommige situaties kan het nuttig zijn om iets extra's te doen, zoals met opstelroutes zodat het verkeer wordt gedoseerd en gestructureerd. Zo moeten situaties worden voorkomen zoals die van vorige week woensdag, toen op de A4 tussen Amsterdam en Den Haag een brandweerwagen kantelde en het verkeer uren vaststond.”

Verder moeten het wegennet en openbaarvervoersnet beter worden 'verknoopt', ofwel beter op elkaar worden afgestemd zodat mensen bij verstoringen als ongevallen gemakkelijker kunnen overstappen, aldus de woordvoerster.

Het advies heet De Randstad altijd bereikbaar, en is dus vooral gericht op de Randstad. De raad adviseert om het beleid ook te richten op voorzieningen tegen onverwachte, incidentele files.

De kosten van dat soort files, die nu 20 procent van het fileleed veroorzaken en snel groeien, zullen volgens de raad in 2030 4 miljard euro per jaar bedragen tegen nu al een miljard. ,,Extra capaciteit kan erkende knelpunten wegnemen of ontlasten, maar maakt het verkeers- en vervoersnet niet automatisch minder kwetsbaar voor verstoringen”, merkt de raad op.

Doorpakken
Volgens de raad is het beleid van minister Eurlings een goede aanzet, maar moet hij doorpakken. Eurlings ziet in het advies toch een ondersteuning van zijn beleid, zoals bijvoorbeeld de MobiliteitsAanpak die voorziet in extra geld voor wegprojecten zoals de A1 bij Apeldoorn en voor regionaal spoor in de vorm van onder andere de tram tussen Utrecht Centraal en de Uithof.

,,Het kán om nieuwe wegen gaan zoals de A4 Midden-Delfland als alternatief voor de A13 waar het verkeer vastloopt als er een vrachtwagen kantelt, maar ook om het opwaarderen van provinciale wegen door de maximumsnelheid te verhogen tot 100 kilometer'', aldus de minister in een eerste reactie.

Daarnaast wil hij naar Duits voorbeeld 'paralleltrajecten', zoals de A4 en de A44 tussen Amsterdam en Den Haag. Dit najaar moeten over al deze zaken besluiten worden genomen, aldus Eurlings.

Bron: ANP / Beeld: VID

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Mecanoo ontwerpt filmtheater Fraterhuis in binnenstad Zwolle

Gisteren, 15:08

Rotterdamse Dakendagen lanceert programma voor editie 2026

Gisteren, 13:10

Maas Lawrence presenteert architectuurjaarboek NL25

23 april, 7:31

Maarten Baas en Powerhouse Company werken samen bij cultureel cluster in Den Bosch

23 april, 3:34

Betonvereniging houdt symposium 'Omdenken' op Pier van Scheveningen

Gisteren, 16:00

Warmtefonds wil 140 miljoen extra voor behoud gunstige leningen

23 april, 4:23

BINX Smartility gekozen als aannemer voor Centrale Bibliotheek Rotterdam

23 april, 3:32

Woningcorporaties vrezen financieel vast te lopen

23 april, 11:45

Ontwerpwedstrijd voor nieuwe 'jas' Utrechtse elektriciteitshuisjes

22 april, 3:18

Provincies willen snel crisisaanpak voor overvol stroomnet

22 april, 12:01
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan