Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Fase twee Olympisch Plan 2028 van start

13 mei 2009, 9:51
De sportbonden hebben NOCNSF dinsdagavond tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal toestemming gegeven fase twee van het Olympische Plan 2028 in beweging te zetten.

De sportkoepel kreeg daarmee groen licht in zijn streven over een jaar of twintig de Olympische Spelen naar Nederland te halen. NOCNSF wil dat in de periode tot 2016 voor elkaar krijgen door het leefklimaat in Nederland op olympisch niveau te brengen.

Daarbij zijn grote ambities uitgesproken. Men praat daarbij over top- en breedtesport, talentontwikkeling, sociaal-maatschappelijke zaken, welzijn, economie, accommodaties en niet in het minst een topsportevenement in huis halen. De plannen moeten groen zijn, duurzaam.

De Nederlandse topsporters moeten in vele disciplines bij de wereldtop behoren; verreweg het grootste deel van de Nederlanders moet gaan bewegen. ,,Betere en gemotiveerdere werknemers door sport'', zei Theo Fledderus, algemeen directeur van de sportkoepel.

Hoogdravend allemaal? ,,Zo klinkt dat misschien'', zegt André Bolhuis, bestuurslid NOCNSF. ,,Toch denken wij dat Nederland dankzij de sport beter kan worden. Vitaler én innovatiever. Met de juiste ambitie én passie kunnen wij dat samen inhoud geven.''

Er dient een alliantie te komen met daarin overheid, bedrijfsleven, werknemers, onderwijs/wetenschap en sportwereld. Daar moet een voorzitter voor gevonden worden, die in de ogen van alle partijen grote autoriteit uitstraalt.

Definitieve kandidaatstelling
De partijen moeten gezamenlijk de kosten dragen. Rond 2016 moet het komen tot een definitieve kandidaatstelling voor de Spelen bij het Internationaal Olympisch Comité.

Het kabinet moet zich nog achter de plannen scharen. De kans dat dit gebeurt, is groot. Meerdere bewindslieden lieten zich de laatste twee jaar positief uit over de revolutionaire ideeën op Papendal. Jet Bussemaker, staatssecretaris van sport, nam dinsdag het plan op Papendal formeel in ontvangst.

Bussemaker zei dat het kabinet nog voor de zomer met een uitgebreide reactie komt. Namens haar ministerie stelde ze alvast een miljoen euro beschikbaar voor het zogenoemde Program Office, dat daarmee aan de slag kan met overkoepelende zaken.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Stuur nu jullie project in voor de prijs voor Zorggebouw van het Jaar 2026

4 minuten geleden

Nominaties voor de Vakjuryprijs Tilburg Architectuurprijs bekend gemaakt

29 mei, 2:46

Powerhouse Company debuteert in Midden-Oosten met hoofdkantoor ingenieursbedrijf

29 mei, 11:53

Midwerk – hoofdgebouw met houten constructie, hergebruikt stalen skelet in hal erachter

29 mei, 10:00

Minder nieuwbouwwoningen in eerste kwartaal dan 2025

29 mei, 11:06

D66 begint in debat over 'IJstad' in Markermeer, anderen kritisch

29 mei, 9:10

Brandweer, provincies en VNG roepen Rijk op bouwregels te herzien

28 mei, 10:57

Belgische architect en filosoof Gideon Boie overleden

27 mei, 12:19

Aantal miljoenenwoningen vorig jaar met 22 procent toegenomen

27 mei, 9:32

Oprichter en directeur Marjan Minnesma van Urgenda overleden

26 mei, 2:29
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan