Fase twee Olympisch Plan 2028 van start

13 mei 2009, 9:51
De sportbonden hebben NOCNSF dinsdagavond tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal toestemming gegeven fase twee van het Olympische Plan 2028 in beweging te zetten.

De sportkoepel kreeg daarmee groen licht in zijn streven over een jaar of twintig de Olympische Spelen naar Nederland te halen. NOCNSF wil dat in de periode tot 2016 voor elkaar krijgen door het leefklimaat in Nederland op olympisch niveau te brengen.

Daarbij zijn grote ambities uitgesproken. Men praat daarbij over top- en breedtesport, talentontwikkeling, sociaal-maatschappelijke zaken, welzijn, economie, accommodaties en niet in het minst een topsportevenement in huis halen. De plannen moeten groen zijn, duurzaam.

De Nederlandse topsporters moeten in vele disciplines bij de wereldtop behoren; verreweg het grootste deel van de Nederlanders moet gaan bewegen. ,,Betere en gemotiveerdere werknemers door sport'', zei Theo Fledderus, algemeen directeur van de sportkoepel.

Hoogdravend allemaal? ,,Zo klinkt dat misschien'', zegt André Bolhuis, bestuurslid NOCNSF. ,,Toch denken wij dat Nederland dankzij de sport beter kan worden. Vitaler én innovatiever. Met de juiste ambitie én passie kunnen wij dat samen inhoud geven.''

Er dient een alliantie te komen met daarin overheid, bedrijfsleven, werknemers, onderwijs/wetenschap en sportwereld. Daar moet een voorzitter voor gevonden worden, die in de ogen van alle partijen grote autoriteit uitstraalt.

Definitieve kandidaatstelling
De partijen moeten gezamenlijk de kosten dragen. Rond 2016 moet het komen tot een definitieve kandidaatstelling voor de Spelen bij het Internationaal Olympisch Comité.

Het kabinet moet zich nog achter de plannen scharen. De kans dat dit gebeurt, is groot. Meerdere bewindslieden lieten zich de laatste twee jaar positief uit over de revolutionaire ideeën op Papendal. Jet Bussemaker, staatssecretaris van sport, nam dinsdag het plan op Papendal formeel in ontvangst.

Bussemaker zei dat het kabinet nog voor de zomer met een uitgebreide reactie komt. Namens haar ministerie stelde ze alvast een miljoen euro beschikbaar voor het zogenoemde Program Office, dat daarmee aan de slag kan met overkoepelende zaken.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nieuwe gemeentehuis van Buren officieel geopend

Gisteren, 14:41

Eerste fase herontwikkeling Antwerpse Slachthuissite tot woongebied afgerond

Gisteren, 11:57

Eerste graphic novel van architect Pero Puljiz ziet het daglicht

Gisteren, 10:09

Genomineerden Lieven de Key Penning 2026 bekend

19 oktober, 11:59

Eerste Optopr.-woning geplaatst op Rotterdams woongebouw

Gisteren, 13:50

Minister Karremans bezweert gepauzeerde projecten later weer te hervatten

16 oktober, 5:30

Tien bedrijven moeten plaatsmaken voor F-35's op Lelystad Airport

16 oktober, 4:30

Gemeenten en bedrijven: nog meer geld nodig voor infrastructuur

16 oktober, 4:00

Met 18 miljard wil kabinet vooral bestaande infrastructuur weer op orde brengen

16 oktober, 3:00

Een derde aangevraagde stroom komt van datacenters

15 oktober, 5:30
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap