NL in Milaan: Tord Boontje

12 mei 2009, 12:34
Architectenweb.nl presenteert gedurende drie weken een kleine serie over Nederlands ontwerp, dat te zien was tijdens Salone del Mobile en de Milan Design Week, die zich afspeelden van 22 tot en met 27 april 2009. Vandaag deel zeven: Tord Boontje.

door Robert Muis

Tord Boontje houdt niet van minimalistisch, koud design. Hij hecht groot belang aan een goede relatie met de natuur en vindt in de natuur ook nog steeds inspiratie voor zijn ontwerpen. De ontwerpen die dit jaar in Milaan bij verschillende ondernemingen te zien waren, onderstreepten dit. Het vloerkleed Little Field of Flowers voor Nanimarquina werd door de Spaanse onderneming gepresenteerd in een nieuwe kleurstelling. Het handvervaardigde vloerkleed oogt als een dek van wollen blaadjes en bloemetjes. Het is nu leverbaar in, naast de paarse, rode en groene schakeringen, een ivoorwitte uitvoering.

Echte bloemen en planten zijn in geperste vorm verwerkt in het tafelblad van de Flower Table voor Moroso. De tafel is sober met een metalen onderstel en een blad uit Oriented Strand Board, dat met de grove houtsplinters bijdraagt aan de natuurlijke uitstraling. Overigens legde Moroso op zijn stand zeker zoveel nadruk op de Shadowy Chair, die Boontje vorig jaar voor de meubelfabrikant ontwierp. Voor het eerst werkte Tord Boontje samen met Bisazza. De fabrikant van glasmozaïek heeft zijn ‘home’ collectie uitgebreid met een aantal meubelen, voorzien van dessins door Boontje. Wederom vond hij zijn inspiratie in de vormen en kleuren van de natuur. De collectie kreeg de naam ‘Digital Memories’.

Boontjes uitleg is dat mozaïekpatronen hem doen denken aan gepixeleerde afbeeldingen, aan met een digitale foto- of videocamera vastgelegde momenten. Hij ontwierp de dessins voor Bisazza vanuit het idee dat de beelden bij iedereen herinneringen kunnen oproepen. Een patroon dat lijkt op zonlicht dat door bladeren valt kan de herinnering oproepen aan een mooie zomerdag, of aan een picnic in het park.

Boontje ontwiep drie dessins: Summer Trees, met schakeringen groen, wit en geel, Dark Waters in voornamelijk tinten blauw en Night Vision met zwart-, grijs- en wittinten. Ze zijn toegepast bij een salontafel en een commode in verschillende afmetingen. Het oppervlak van de meubelstukken is groot genoeg om de mozaïekpatronen tot hun recht te laten komen.

www.tordboontje.com

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Jaarboek Architectuur in Nederland 2024/2025 gepresenteerd

22 mei, 9:15

Voormalig kantoor in Scheepvaartkwartier Rotterdam herbestemd tot woongebouw

22 mei, 5:13

Wachten in een compositie als van Mondriaan

22 mei, 4:19

Woongebouw 70lux markeert de entree tot het stadshart van Zoetermeer

22 mei, 12:41

Zuid-Holland wil in 2027 besluit over uitbreiding Maasvlakte in zee

22 mei, 12:23

Rekenkamer: begroting verbouwing Binnenhof ‘onrealistisch laag’

22 mei, 9:44

Kamer niet gerust op betaalbaarheid stadsverwarming in nieuwe wet

21 mei, 11:36

Nieuwe editie van de Architecten Wielerkoers

20 mei, 2:45

Nieuwe Rotterdamse aanpak woningbouw: meer snelheid, minder regels en heldere keuzes

20 mei, 9:49

Gemeenten krijgen 7.000 euro per gebouwde betaalbare woning

19 mei, 3:05
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan