Panorama Mesdag 'onaangenaam verrast'

13 maart 2009, 10:23
Directrice Marijnke de Jong van het museum Panorama Mesdag in Den Haag is 'onaangenaam verrast' door het bericht dat bouwbedrijf BAM de werkzaamheden aan een parkeergarage naast het museum heeft gestopt. BAM maakte donderdag bekend dat het stopt met de bouw van de garage aan de Mauritskade, omdat er onduidelijkheid is over verdere afspraken met de opdrachtgever.

,,Wij vinden het heel jammer, want wij waren met BAM bezig met een plan om verder te werken'', liet De Jong vrijdag weten. ,,En wij zitten nog steeds met een verzakte fundering."

Panorama Mesdag probeerde op verschillende manieren de bouw van de garage te stoppen omdat het museum bang was voor schade aan het monumentale pand en het grootste geschilderde panorama van Nederland.

De werkzaamheden zorgden ervoor dat het pand van het museum verzakte. Toen de verzakking aan het licht kwam, legde het bouwbedrijf de werkzaamheden stil. Dat is nu al een jaar geleden.

,,BAM was bezig met een voorstel voor funderingsherstel met een techniek die ervoor zorgt dat de bouw van de garage ook door kon gaan. Van onze experts hoorden we dat het er goed uitzag. Nu wachten we maar af", aldus de directrice. Maar De Jong had liever gezien dat er voortgang in de zaak zat.

Nooit overeenstemming
BAM liet aan opdrachtgever Lirema weten dat de twee vooropdrachten (voor het ontwerp en de aanleg van de bouwput) zijn voltooid. Maar er is nooit overeenstemming bereikt tussen BAM en de opdrachtgever over de uitvoering van de feitelijke bouwwerkzaamheden voor de garage.

Daarom beschouwt BAM de werkzaamheden als geëindigd. Limera heeft een kort geding aangespannen tegen het bouwbedrijf.

In het Panorama Mesdag in Den Haag is onder meer het grootste schilderij van Nederland te zien. Het cilindervormige vergezicht van Hendrik Willem Mesdag is 120 meter lang en meer dan 14 meter hoog. Het is het oudste panorama ter wereld dat op zijn oorspronkelijke plaats bewaard is gebleven.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nieuwe Instituut organiseert tentoonstelling over Ma Yansong en MAD Architects

13 februari, 4:47

Dynamisch wolkenplafond leidt reizigers naar hun Eurostar-trein

13 februari, 3:45

Kinderdagverblijf met duurzaam karakter en natuurlijke uitstraling

13 februari, 1:11

Nobel I eerste opgeleverde gebouw binnen herontwikkeling terrein UZ Gent

13 februari, 11:38

BAM-topman verwacht dit jaar geen impact van stikstofuitspraak

14 februari, 9:20

Renovatie Binnenhof pas in 2030 helemaal klaar

13 februari, 2:19

Keijzer komt na lang aandringen met aangepaste regiewet woningbouw

13 februari, 10:37

Onderzoeksbureau: veel minder nieuwe zonnepanelen geïnstalleerd

12 februari, 4:18

Onderzoek: klimaatneutraliteit in 2040 vergt ongekende inspanning

12 februari, 9:28

NSC wil deadlines bij woningbouwprojecten met conflict

11 februari, 5:37
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan