Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Paleis niet geschikt voor collectie Rijks

4 juli 2008, 10:21
Het Paleis op de Dam in Amsterdam is niet geschikt als tijdelijke dependance van het Rijksmuseum. “Het is geen begaanbare weg', aldus minister Ronald Plasterk donderdag in de Tweede Kamer.

De bewindsman onderzocht op verzoek van VVD, SP en D66 de mogelijkheid om een deel van de collectie van het Rijks tijdelijk in het Paleis op de Dam te laten zien. Het publiek kan zo meer kunstschatten bewonderen, tot de vertraagde verbouwing van het Rijksmuseum in 2013 is voltooid.

“Je hebt met behoorlijke kosten te maken voor een korte periode”, aldus Plasterk. Er moeten volgens de minister allerlei maatregelen worden genomen op het gebied van klimaatbeheersing en collectiebeheer. Daarnaast ondergaat het Paleis zelf ook een renovatie. “Dat bouwproces vermengt zich met het bouwproces van het Rijksmuseum.”

Vanuit de politiek klinkt de roep om alternatieve tentoonstellingslocaties te bekijken, nu het vernieuwde Rijksmuseum jaren later dan gedacht de deuren opent. Eind februari maakte Plasterk bekend dat de grootscheepse renovatie van het museum opnieuw vertraging oploopt. Door problemen met de aanbesteding kan de culturele instelling pas eind 2012 of begin 2013 de deuren heropenen. Tot voor kort hoopte het museum dat de verbouwing in 2010 klaar zou zijn.

Het ministerie van OCW heeft een nieuwe aanbestedingsprocedure uitgeschreven toen bleek dat de enige overgebleven aannemer, de BAM Groep, een 'onaanvaardbaar bod' had uitgebracht. BAM bracht een offerte uit van 222 miljoen euro, terwijl een onafhankelijk adviesbureau met een contrabegroting kwam van 134 miljoen euro. Plasterk vindt het verschil van 88 miljoen euro te groot.

Tijdens de verbouwingswerkzaamheden zijn de topstukken van het Rijksmuseum nog wel te zien in de Philipsvleugel, waar vorig jaar 960.000 bezoekers op afkwamen, niet veel minder dan voor sluiting van het hoofdgebouw. Het museum organiseert verder exposities in samenwerking met andere musea en reizende tentoonstellingen om toch delen van de collectie aan het publiek te laten zien.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Bouw van twee woontorens De Havenmeesters in Den Haag gestart

Gisteren, 16:35

Studio AAAN zoekt met Hillehuis aansluiting bij architectuur Beijerlandselaan

Gisteren, 15:52

Máxima heropent vernieuwde boulevard van Scheveningen

Gisteren, 13:51

Dag van de Ontwerpkracht geïnspireerd op pioniersgeest jubilerend Almere

Gisteren, 12:17

Aurélie Hachez en Job Floris in gesprek over verschil maken door details

Gisteren, 14:46

Organisaties bepleiten kortere procedures aanpak vol stroomnet

Gisteren, 11:22

Investeerders verschaffen Vesteda lucht met pakket maatregelen

Gisteren, 09:27

Overijsselse politiek steunt opzetten warmtebedrijf met Drenthe

2 april, 1:40

TNO maakt eerste dakpannen met zonnecellen van perovskiet

2 april, 10:24

Amsterdam krijgt dertig meter hoge Self Storage Tower naar ontwerp dedato

1 april, 2:42
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan