Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Winnaars architectuurprijs Hoogeveen bekend

7 maart 2008, 15:36
In het voormalig klooster in Hoogeveen is donderdag de Jan Carmiggeltprijs uitgereikt, de architectuurprijs van de gemeente Hoogeveen. De vakjury koos het wooncomplex van woningen- en appartementengebouw aan de Meteorenlaan als winnend ontwerp. De woning aan de Eekhoorn ontving de publieksprijs.

De jury van de Carmiggeltprijs, onder leiding van burgemeester Willem Urlings, roemde het complex aan de Meteorenlaan vanwege het elan voor de revitalisering van de wijk Krakeel. ,,Wat de architect met de hem geboden mogelijkheden heeft gedaan, getuigt van lef en durf en is alleszins bewonderenswaardig”, zo oordeelde de jury. ,,Het appartementencomplex dat deels met de voeten in het water staat, heeft ondanks het volume zijn menselijke maat behouden. De tweedeling in het appartementengebouw en de zorgvuldige detaillering hebben daar beslist aan bijgedragen.” De prijs ging naar zowel opdrachtgever Woonconcept Vastgoed als architect De Zwarte Hond uit Groningen.

De vrijstaande woning van de familie Schoonheim aan de Eekhoorn won de publieksprijs. Inwoners van de gemeente Hoogeveen konden stemmen via een formulier in de krant en op internet. De gemeente ontving in totaal 264 stemmen, waarvan er 82 gingen naar het woonhuis aan de Eekhoorn. Aan de inzenders was gevraagd hun keuze kort te motiveren.

‘Origineel’, ‘spannend’ en ‘vernieuwend’ zijn opmerkingen die veel gemaakt zijn. Volgens een reactie is het huis een aanwinst voor de wijk Erflanden. ,,Het geeft de wijk iets bijzonders, iets waar de inwoners en passanten trots op kunnen zijn.” De prijs ging naar de familie Schoonheim als opdrachtgever, en naar architect Bureau B+ O architecten.
Vijfde uitreiking

De gemeente Hoogeveen kende de Jan Carmiggeltprijs voor de vijfde keer toe. Eerdere prijsuitreikingen waren in 1992, 1995, 2000 en 2003. In dat laatste jaar ging de prijs naar het renovatie- en nieuwbouwplan De Fazant en omgeving in Hoogeveen (juryprijs) en naar de nieuwbouw van een woonhuis aan de Marten Kuilerweg in Elim (publieksprijs).

De gemeente heeft de prijs ingesteld om opdrachtgevers te stimuleren extra aandacht te besteden aan de architectonische kwaliteit van nieuwe bouwwerken. De prijzen van 2008 zijn beide een glasobject van de Hoogeveense glaskunstenaar Marc Locock.

Bron: gemeente Hoogeveen / Beelden: De Zwarte Hond / Bureau B+O architecten

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Shift ontwerpt twee gebouwen in Amsterdamse nieuwbouwbuurt Ravel

Gisteren, 15:10

Architectuurcentrum Aorta in actie tegen schrappen gemeentelijke subsidie

Gisteren, 13:00

BNA op zoek naar nieuwe voorzitter

Gisteren, 10:48

Huis op een Duin van Unknown Architects nestelt zich in het landschap

26 juni, 3:58

Kabinet: uiterlijk eind 2027 mag kleine stikstofuitstoot weer

Gisteren, 14:01

Zeeland beproeft nieuwe technologie om luchtkwaliteit te meten

26 juni, 11:43

Met nieuwe regels hoopt Rotterdam meer op te toppen

26 juni, 9:31

CRa pleit voor ingrijpende koerswijziging op woningmarkt

25 juni, 1:37

Raad van State accordeert bouw 1.200 woningen op plek SoZa

25 juni, 11:24

Minister snapt frustratie Groningers na fouten bij versterking

24 juni, 2:48
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan