Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

AMO/OMA ontwikkelt Hermitage 2014 Masterplan

25 januari 2008, 15:32
AMO, de denktank van OMA, gaat samen met het State Hermitage Museum in Sint Petersburg een visionair masterplan voor de ontwikkeling van het museum opzetten. In het plan, The Hermitage 2014 Masterplan genoemd, wordt de kennis over de Hermitage gekoppeld aan de experimentele en eigentijdse inbreng van AMO.

Vandaag is in Sint Petersburg de start van het Masterplanproject gevierd. In 2014 zal de State Hermitage Museum haar 250e verjaardag vieren. In afwachting hiervan wordt in het museum met haar tweeduizend vertrekken en drie miljoen artefacten gewerkt aan een nieuwe toekomstvisie. Komend jaar zullen de ideeën van het AMO/Hermitage team worden gebundeld in een uitgebreid masterplan voor het instituut.

In het masterplan zal niet alleen het wereldwijde museumprogramma worden behandeld, maar ook de stedelijke en architectonische aspecten en de museumtechnologische ontwikkeling. De voorstellen zullen gebaseerd zijn op verschillende aspecten van de Hermitage: de nationale en internationale positie van het museum, maar ook de relatie van het museum tot de stedelijke omgeving van Sint Petersburg. Casestudies zullen deel uitmaken van het proces, alsook het ontwerp voor een tijdelijke tentoonstelling.

De samenwerking tussen AMO/OMA en het State Hermitage Museum gaat terug tot 2001, toen de opdracht voor het Hermitage Guggenheim tentoonstellingscentrum in Las Vegas werd vergeven. In 2003 voerde AMO bovendien een studie uit naar de mogelijkheden tot uitbreiding van de General Staff Building van het museum.

Die studie dient nu als basis voor The Hermitage 2014 Masterplan-project. Als onderdeel van het project zal het team vier internationale seminars organiseren. Uiteindelijk zal er ook een publicatie voortvloeien uit het project, en vanzelfsprekend ook een tentoonstelling. Supervisor van het project is Rem Koolhaas, met Talia Dorsey als projectarchitect.

Bron: AMO/OMA

Trefwoorden

masterplan museum

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Menselijk contact, licht en lucht staan centraal bij appartementencomplex van SO-IL

Vandaag, 14:47

Inschrijving voor Dutch Daylight Award 2026 geopend

Vandaag, 13:57

Boek Timbercraft belicht wortels Oost-Aziatische houtbouwkunst

Vandaag, 11:23

Schiphol maakt nieuwe 'huisarchitecten' bekend

Vandaag, 10:03

Minister: meer geld nodig voor Warmtefonds voor duurzamere woning

Vandaag, 12:29

Kadaster: nieuwbouwappartementen in trek bij oudere kopers

Vandaag, 09:35

SER adviseert kabinet: wees standvastig in verduurzamingsbeleid

Gisteren, 11:03

Omzet Ballast Nedam gestegen, ook orderboek groeit

24 maart, 1:20

Woningcorporaties bouwden in 2025 meeste huizen in jaren

24 maart, 11:16

ACM: meer onderzoek nodig naar overname bouwer VolkerWessels

23 maart, 1:25
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan