Broadway-sfeer in nieuwe Stadsschouwburg

22 januari 2008, 11:19
De vernieuwde uitgebreide Stadsschouwburg in Amsterdam moet ervoor zorgen dat de omgeving rondom het Leidseplein een sfeer krijgt zoals Broadway in New York of West End in Londen. Dat zei directeur Melle Daamen maandag tijdens een bijeenkomst in de culturele instelling.

De Stadsschouwburg krijgt er momenteel een tweede zaal bij, aan de achterzijde van het gebouw. Daarmee ontstaat er een verbinding met de Melkweg, die daardoor al een van de concertzalen kon uitbreiden van duizend naar 1500 plaatsen. Het is de bedoeling dat de nieuwe ruimte, een modern hoogstandje, volgend voorjaar in gebruik wordt genomen.

Volgens Daamen moet de buurt rondom de Stadsschouwburg meer dan nu een theateromgeving worden. Het Leidseplein moet worden opgewaardeerd tot hét cultuurplein van Amsterdam en Nederland, aldus de directeur. Door de uitbreiding van de schouwburg en de grote zaal van de Melkweg komt de totale capaciteit op 5000 bezoekers. Dat is volgens beide instellingen een unicum in de hoofdstad.

De bouw van de nieuwe theaterzaal, een vlakke vloerzaal, is momenteel al in volle gang. De uitbreiding was nodig omdat de huidige historische zaal uit 1894 zich niet meer leent voor het hedendaagse theater. Daardoor dreigde Toneelgroep Amsterdam, het huisgezelschap van de Stadsschouwburg, uit te wijken naar een andere plek.
Ivo van Hove, directeur van Toneelgroep Amsterdam, toonde zich maandag tevreden bij het zien van de eerste resultaten. Hij roemde het grote podium en het feit dat het publiek, zelfs op de achterste rij, dichtbij de spelers zit. Volgens Van Hove moet het theater voldoen aan de ontwikkelingen van deze tijd. ,,Het moet het theater van de 21e eeuw worden.”

Ook actrice Monique van der Ven, die maandag de naam van de nieuwe zaal (Rabozaal) onthulde, was enthousiast over de vorderingen. ,,Vooral de combinatie van de Stadsschouwburg en de Melkweg is prachtig. Op deze manier breng je letterlijk meerdere culturele uitingen over aan een heel breed publiek. Van de jonge Melkweg-bezoeker tot het traditionele schouwburgpubliek. Een heel inspirerende omgeving.”

De Stadsschouwburg bouwt ook nog een nieuwe foyer aan de monumentale voorkant van het gebouw. Hierin moeten ook het Uitburo, de Theater- en Filmboekwinkel en het bespreekbureau van de schouwburg weer een plekje krijgen.

Jim Klinkhamer (Jonkman & Klinkhamer Architecten) is de architect.

Bron: ANP / Beelden: Stadsschouwburg

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nieuwe huisstijl van MORE Architecture benadrukt het maken van ruimte

Gisteren, 14:41

Kleurenanalyse voorgevel vormt basis voor interieur- en terrasontwerp brasserie

Gisteren, 11:44

Boltt verzorgt bouwkundige uitwerking renovatie Van Gogh Museum

Gisteren, 10:28

Tankpark huisvest parkeer- en buurtvoorziening toekomstige wijk De Kaai

2 november, 4:32

Overheid mocht BOEi uitsluiten van bieding op bunker Seyss-Inquart

Vandaag, 09:52

Eileen Stornebrink en Willie Vogel ontvangen Jonge Maaskantprijs

Gisteren, 15:19

Woningaanbod private huursector fors omlaag in 2025

Gisteren, 12:25

Provincie Utrecht wil negentien miljoen euro investeren in warmtebedrijf

Gisteren, 09:39

Zeeland wil deel verkeersader ophogen voor mogelijke overstroming

2 november, 1:33

Onderzoek Kadaster: kwart nieuwbouw komt in vier grote steden

2 november, 9:14
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap