Delfts Techniek Museum wordt science center

19 december 2007, 12:25
Het Techniekmuseum van de TU Delft zal in 2009 herboren worden als integraal science center. Het museum moet begin 2008 het huidige pand aan de Ezelsveldlaan verlaten. Het science center dat in 2009 wordt geopend aan de Mijnbouwstraat, wordt een interactieve ruimte waar alle geïnteresseerden, jong en oud, op een inspirerende manier geïnformeerd worden over de rol van techniek in de maatschappij.

De TU Delft wil met het science center een bijdrage leveren aan het creëren van een groot maatschappelijk draagvlak voor wetenschap en techniek, door het presenteren van onderzoek naar concrete oplossingen voor brede maatschappelijke vraagstukken dat gedaan is of wordt aan de Delftse universiteit. De bezoekers worden aangezet om na te denken over de invloed en complexiteit van deze oplossingen.

Het science center krijgt een heel dynamische sfeer: jonge en oudere bezoekers leren meer over techniek door zelf dingen te doen en te ervaren. Martine Muller, directeur Marketing en Communicatie van de TU Delft: ,,We maken gebruik van moderne pedagogische inzichten dat je het meest leert door zelf actief te zijn." Tentoonstellingen en workshops zullen meer met elkaar verweven worden.

Met het modern opgezette science center krijgt de helft van het oude gebouw van de vroegere faculteit Mijnbouw een nieuwe bestemming. De mineralogische-geologische collectie van de TU Delft, die daar reeds gevestigd is, wordt onderdeel van het science center. De ingang van het science center komt dicht bij de Botanische tuin te liggen.

Evenementen
Naast de workshops en tentoonstellingen wordt het science center een omgeving voor evenementen en bijeenkomsten, zoals alumnibijeenkomsten en ontvangsten. Voor bewoners en bezoekers van Delft wordt het een bezienswaardigheid, die meer laat zien van het onderzoek aan de TU Delft en de ontwikkeling van techniek in het algemeen.

Voor een deel van de financiering van het science center zoekt de TU Delft subsidie en sponsoring. Martine Muller: ,,Zowel de overheid als het bedrijfsleven willen graag laten zien wat de rol van techniek en technische wetenschappelijke ontwikkelingen is voor de maatschappij. Het science center is daarvoor een geschikt middel. We hopen voldoende middelen uit subsidie en sponsoring te verwerven om het museum verder uit te breiden.”

Bron: TU Delft

Trefwoorden

techniek tu delft museum

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Houten woonbuurt in bos bij Amersfoort opeleverd

30 januari, 3:35

Atelier Kempe Thill introduceert rijtjeshuis in Zwitsers kloostercomplex

30 januari, 2:30

Team V presenteert opgeleverd Clubhouse Boompjes in Rotterdam

30 januari, 12:00

Inzendronde BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 gestart

30 januari, 10:04

Zuid-Holland pakt provinciale weg bij Alphen voor honderd miljoen aan

30 januari, 4:24

Nederland haalt bouwdoel niet: opnieuw minder nieuwe woningen

30 januari, 1:20

Woningcorporaties komen veel geld tekort, waarschuwt autoriteit

30 januari, 11:01

Makelaars: huuraanbod droogt op door verkoopgolf woningen

29 januari, 10:45

Rechtbank: Bonaire te weinig beschermd tegen klimaatverandering

29 januari, 9:36

Friesland en Waddeneilanden: verlaging dijknorm niet verantwoord

28 januari, 2:35
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan