Prins geeft aftrap voor sanitaire verbeteringen

22 november 2007, 9:19
Prins Willem-Alexander heeft woensdag in New York mede het startsein gegeven voor het International Year of Sanitation (het internationale jaar voor de sanitaire voorzieningen). De plechtigheid werd bijgewoond door de secretaris-generaal van de Verenigde Naties (VN), Ban Ki-Moon, en prinses Máxima.

De Prins van Oranje is als voorzitter van de VN-adviesgroep Water en Sanitaire Voorzieningen nauw betrokken bij het jaar. De Verenigde Naties willen in 2008 speciale aandacht besteden aan sanitaire voorzieningen omdat 2,6 miljard mensen nu nog geen toilet en of schoon drinkwater hebben en niet tot een goede persoonlijke hygiëne kunnen komen.

De prins noemde de zaken maar gewoon bij de naam, in New York. Hij hield zijn gehoor voor dat dit in de VN-gebouwen gemakkelijk naar de wc kon. ,,Maar stelt u zich voor dat er geen toiletten waren in dit gebouw. En stel dat u uw behoefte op straat zou moeten doen?'' Geen rustig en beschut plekje te vinden, aldus de prins, die zich ook nog eens de stank voor de geest leek te halen als New York geen geld zou hebben om fatsoenlijke voorzieningen te treffen.

,,Schoon water en sanitaire voorzieningen gaan niet alleen over hygiëne en ziekte, ze gaan ook over waardigheid”, vervolgde hij. ,,Je behoefte doen op riskante plekken betekent: alles riskeren, van urologische ziekten tot pesterij en ontering. Veel voorbeelden tonen aan dat zelfrespect begint met het hebben van veilige en fatsoenlijke toiletvoorzieningen.”

Het is tijd voor actie, aldus de prins: ,,Sanitatie voor allen, allen voor sanitatie!'' Het brengt nog geld op ook: Elke dollar die wordt geïnvesteerd in water en sanitaire voorzieningen levert uiteindelijk zeven dollars aan productiviteit op, aldus de prins. Daar komt nog eens bij dat fatsoenlijk verzamelde uitwerpselen prima gebruikt kunnen worden voor het vruchtbaar maken van de bodem.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nationaal Holocaustmuseum uitgeroepen tot BNA Beste Gebouw van het Jaar 2025

Gisteren, 21:00

Sweder Spanjer & Ramon Scharff ontwerpen uitbreiding Bunkermuseum Terschelling

Gisteren, 16:46

MVRDV ontwerpt woontoren met palet aan kubusvormige buitenruimten

Gisteren, 12:26

Boek over vergeten architect van de Nieuwe Haagse School

4 juni, 5:17

Sweco neemt Nederlands ingenieursbedrijf in slimme gebouwbeveiliging over

Gisteren, 14:49

Organisaties dagen gemeenten uit: maak de stad insectvriendelijk

Gisteren, 10:15

Rechter vernietigt natuurvergunning Schiphol

Gisteren, 09:35

NSC wil toch bevriezing huren, ondanks annulering door minister

4 juni, 3:16

WRK architecten benoemt Matteo Bettoni tot associate architect

3 juni, 5:15

Mona Keijzer trekt huurbevriezing in

3 juni, 4:25
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan