PowerLounge middelpunt architectuurdebat

14 mei 2007, 13:44
In de openingsweken van 24 mei tot 10 juni biedt de derde Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam ‘food for thought’. In een speciaal ingerichte PowerLounge in de Kunsthal Rotterdam belicht een uitdagend en inspirerend lezingenprogramma het biënnalethema POWER van alle kanten.

De derde biënnale stelt de vraag wie en wat de toekomst van onze steden bepalen. Gerenommeerde sprekers uit binnen- en buitenland gaan op zoek naar een antwoord op deze vraag. Naast de Kunsthal biedt ook het Nederlands Architectuurinstituut (NAi) onderdak aan debatten en lezingen die POWER als thema hebben. Liefhebbers van architectuur en stedenbouw komen twee weken lang volledig aan hun trekken.

PowerTalks
De PowerLounge is elke werkdag, met uitzondering van de maandag, tussen 17.30 en 19.00 uur de locatie voor een PowerTalk. Onder andere Winy Maas (MVRDV), Keller Easterling (architect, auteur en hoogleraar Yale University School of Architecture) en Arjun Appadurai (New School New York) geven hun visie op de krachten die de stad maken en gaan het debat aan over de toekomst. De invalshoek is steeds verschillend, bijvoorbeeld de invloed van de veranderende stad op de bewoners, de rol van migratie op de vormgeving van de stad of de gevolgen van de exploderende entertainment- en toeristenindustrie voor de stad.

Conferenties en presentaties
Naast de PowerTalks biedt de PowerLounge onderdak aan diverse conferenties en congressen. Op 25 en 26 mei vindt de openingsconferentie Visonary Power plaats. Architecten en theoretici debatteren over de stad van de toekomst en de rol die architecten daarin willen en kunnen spelen.

Ook is de PowerLounge locatie voor debatten over de Nieuwe Nederlandse Stad en worden de resultaten van de Masterclass Form & the City gepresenteerd. Daarnaast gebruiken partners van de biënnale, waaronder de BNA, ING / Kristal en Atelier Zuidvleugel, de PowerLounge als plek voor ontmoeting en debat met hun achterban.

Debatten en lezingen in het NAi
Het NAi sluit aan op het thema van de biënnale met een lezingenprogramma over de biënnaletentoonstelling ‘A Better World’ en de eindmanifestatie van WiMBY!. Daarnaast pakt het NAi uit met een reeks activiteiten in het kader van hun overzichtstentoonstelling van Le Corbusier. Voor een volledig overzicht zie www.nai.nl.

Bron: Internationale Architectuurbiënnale Rotterdam

Trefwoorden

nai kunsthal school

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Winnaars Arie Keppler Prijs 2026 bekend

18 september, 5:30

Multifunctioneel complex Berghaus in Amsterdam Nieuw-West geopend

18 september, 3:18

architecten|en|en gaat met Blake de Eindhovense binnenstad verdichten

18 september, 12:12

Voormalige modelboerderij in Stevensbeek getransformeerd tot multifunctioneel complex

18 september, 11:03

Investeerders kopen Nederlandse bouwplaatsbeveiliger BauWatch

18 september, 4:41

Wiegerinck opent vestiging in Berlijn

18 september, 1:34

Voor bijna helft stroomaanvragen nieuwe woningen geen plek op net

18 september, 10:11

Grote steden luiden noodklok om daklozenproblematiek

17 september, 12:22

Woningcorporaties herverdelen woningen rondom Amsterdam

17 september, 9:29

Duits-Oegandse architect Felix Holland te gast bij nieuwe editie TALKS

16 september, 1:49
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap