Copyright: J. van Dijk
Copyright: Marcel Krijger

Posad maakt gebiedsvisie voor campushart TU Delft

4 december 2017, 15:14
De aanbesteding voor een integrale gebiedsvisie voor de TU Delft Midden is gewonnen door Posad Spatial Strategies. Met een ‘verhaal van de campus’ wil het bureau inspiratie en richting geven, zonder een al te strikt plan op te leggen.

De gebiedsvisie voor TU Delft Midden kadert in ontwikkelingen met betrekking tot de gehele campus. De universiteit investeert op grote schaal in vernieuwing en herontwikkeling om te kunnen blijven voldoen aan de eisen die aan een toonaangevend internationaal kennisinstituut worden gesteld.

De TU Delft werkt aan nieuwe onderwijs- en onderzoeksgebouwen, woningen, voorzieningen, groen en aantrekkelijke openbare ruimte. Het – deels verouderde – vastgoed stelt de TU Delft daarnaast voor diverse herontwikkelingsopgaven. De circa 3.000 versnipperde parkeerplaatsen op maaiveld worden vervangen door parkeergebouwen. “Al deze ontwikkelingen zullen het karakter van de campus ingrijpend veranderen”, merkt Posad op.

Actueel blijven
De gebiedsvisie van Posad betreft het hart van de campus: TU Delft Midden. Hier bevinden zich onder andere de aula, de centrale bibliotheek, vier faculteitsgebouwen, studentenwoningen en sportfaciliteiten.

Het stedenbouwkundig bureau wil voorkomen dat zijn visie tot een rigide masterplan verwordt. Daarom zet Posad het ‘verhaal van de campus’ in, aldus het bureau. Daarmee wil het de belangrijkste ruimtelijke uitgangspunten verbeelden. “De uitdaging zal zijn om inspirerend en actueel te blijven, ook als veranderingen al zijn ingezet”, legt het bureau uit.

Verhalen voor een visie
De verhaallijnen leggen de verbinding tussen de gebruikers van de campus, de ambities van het college van bestuur en de ruimtelijke kaders, zegt Posad. De verhaallijnen moeten antwoord geven op een aantal vragen, zoals:  hoe zetten we gedeeld gebruik in, zodat dat de campus een fijne verblijfs- en ontmoetingsplek wordt? Hoe maken we van de campus een kleine stad met een aantrekkelijk woonmilieu, zodat er ook leven is in het gebied in de weekenden en buiten het collegejaar?

Verdere vragen zijn bijvoorbeeld: hoe kunnen we ervoor zorgen dat campusgebruikers elkaar in TU Midden tegenkomen? Hoe versterken we de kruisbestuiving tussen de faculteiten, onderzoekinstellingen en bedrijven binnen de identiteit van de TU Delft zonder dat ze hun eigenheid verliezen? Hoe zorgen we ervoor dat de visie flexibel genoeg is om ruimtelijke en programmatische aanpassingen mogelijk te maken?

Hiermee hoopt het stedenbouwkundig bureau de visie te concretiseren, “zodat uiteindelijk een afwegingskader ontstaat voor toekomstige beslissingen”, aldus Posad.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Boek belicht ruimtelijke geschiedenis van Den Haag door de eeuwen heen

1 uur geleden

BNA wordt Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus en heeft nieuwe huisstijl

Gisteren, 15:29

Diederik Dam nieuw bestuurslid Carnegie Stichting van Vredespaleis

Gisteren, 13:15

Onderzoek naar scholenbouw in gemeente Groningen resulteert in 35 aanbevelingen

30 juni, 5:42

Gelderland roept op tot snellere procedures voor vol stroomnet

1 uur geleden

Zuid-Holland kijkt langs A4 en N11 naar ruimte voor zonnepanelen

Gisteren, 16:31

MVRDV benoemt Floris Overheul tot nieuwe algemeen directeur

Gisteren, 14:17

Meer hypotheekaanvragen voor verbouwing en verduurzaming huis

Gisteren, 12:09

Noodroep KNVB aan politiek om sportaccommodaties te redden

30 juni, 12:16

Minder vergunningen voor nieuwbouwwoningen afgegeven in eerste vijf maanden

27 juni, 10:55
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan