Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: Ossip van Duivenbode
Copyright: gemeente Rotterdam

Rotterdam heeft beste grote binnenstad

19 november 2015, 10:19
De Binnenstad van Rotterdam mag zich de komende twee jaar de Beste Binnenstad van Nederland noemen. Platform Binnenstadsmanagement heeft dat gisteren bekend gemaakt. Gouda heeft de beste middelgrote binnenstad.

Volgens de jury van de tweejaarlijkse verkiezing verdient Rotterdam het predicaat Beste Binnenstad van Nederland vanwege de consequente (door)ontwikkelingen die de stad de afgelopen jaren heeft doorgemaakt. “De visie van Rotterdam loopt als een rode draad door de stad waardoor ze boven haar eigen ambities uitstijgt”, aldus Platform Binnenstadsmanagement.

De levendigheid en gastvrijheid in de binnenstad is veel groter geworden, zo stelt de jury. Er zijn gebouwen met een bijzondere architectuur bijgekomen, zoals Rotterdam Centraal, de Markthal en De Rotterdam. Ook heeft de jury veel waardering voor de kwaliteit van de openbare ruimte.

Nauwe samenwerking
Verder scoort Rotterdam hoog met het innovatieve ondernemersklimaat en de samenwerking tussen alle betrokken partijen in de Binnenstad. Voor de jury speelde onder andere mee dat Rotterdam in de aanpak van de Binnenstad nauw samenwerkt met andere partijen in de stad, zoals ondernemers, culturele en zorginstellingen en bewonersorganisaties.

Voorbeelden daarvan zijn het Lijnbaanakkoord dat de gemeente en de ondernemers aan de Lijnbaan met elkaar hebben gesloten, en de ontwikkelingen in Rotterdam Central District en het Oude Westen.

De ontwikkelingen in de binnenstad hebben er volgens de gemeente Rotterdam aan bijgedragen dat de inwoners- en bezoekersaantallen van de binnenstad de afgelopen jaren sterk zijn gestegen. Zo is het aantal inwoners de laatste vijf jaar met tien procent en het aantal hotelgasten met vijftien procent gegroeid. De binnenstedelijke horeca nam sinds 2013 met negen procent toe.

Middelgrote binnenstad
Rotterdam wint de titel van Beste Binnenstad in de categorie ‘grote binnensteden’. De andere genomineerde partij was de Binnenstad van Dordrecht. De titel Beste Binnenstad 2015-2017 in de categorie ‘middelgrote binnensteden’ is toegekend aan Gouda. Gouda troeft daarmee de binnenstad van Roermond af.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Woonzorgwoningen door opZoom architecten voegen zich tussen nieuwbouw en oude industriële panden

31 juli, 1:02

Kindcentrum door Sweco Architects brengt onderwijs, kinderopvang en buitenruimte samen in hart van dorp

30 juli, 12:09

De Playlist: Dirk Osinga benadert zijn studio als een rockband

30 juli, 9:15

Lagado architects verrijkt woonerfwijk met rolstoeltoegankelijk huis

29 juli, 11:38

Rijn bij Lobith staat op laagste peil ooit gemeten

31 juli, 4:45

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

29 juli, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap