Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Alessandro Mendini in een verse van de Poltrona Proust. Marisa Montibeller
Copyright: Alessandro Mendini met de bureaulamp Amuletto (2013). Carlo Lavatori
Copyright: Groninger Museum (1994). Wutsje
Copyright: Torre Paradiso, Hiroshima (1988). European Center
Copyright: OV-halte, Hannover (1992). European Center
Copyright: Museo del Casalingo - Forum Megna (1996). European Center
Copyright: Kurkentrekkers voor Alessi (2013). Alessi

Mendini ontvangt European Prize for Architecture

6 januari 2015, 10:23
De European Prize for Architecture 2014 is toegekend aan Alessandro Mendini. De architect en ontwerper krijgt de prijs deze maand uitgereikt in zijn geboortestad Milaan.

Met de toekenning van de European Prize for Architecture 2014 wil de organisatie Mendini's belang binnen de hedendaagse architectuur onderstrepen, zowel wat betreft zijn ontwerpen als zijn theorievorming. Mendini (1931) is al ruim vijftig jaar actief als architect, productontwerper, grafisch ontwerper, auteur en architectuur- en designtheoreticus.

Experimenteel
In 1959 studeerde hij af als architect aan de Politecnico di Milano. Vervolgens heeft hij gewerkt als (hoofd)redacteur bij meerdere vaktijdschriften, waaronder Casabella, Modo en Domus. In 1976 behoorde Mendini tot de eerste leden van de experimentele Studio Alchimia. In deze periode begon hij zijn ideeën over postmodern design en re-design te ontwikkelen.

Met zijn broer Francesco startte hij in 1989 Studio Mendini, dat zich richtte op zowel theorievorming als design- en architectuuropdrachten. De designstudio is bijvoorbeeld verantwoordelijk voor winkels van Swatch en Alessi en wereldwijde showrooms van Bisazza.

Groninger Museum
Tot zijn vele architectuurprojecten behoren bijvoorbeeld kantoren, fabrieken, sportcentra, metrostations, hotels, musea en gemeentelijke gebouwen in Italië en daar buiten. Tot zijn meest sprekende gebouwen behoren de Torre Paradiso in Hiroshima en het Groninger Museum.

Typerend voor Mendini is de samenwerking met 'gast-architecten' die hij bij beide projecten heeft gezocht. Voor het Groninger Museum (1994) werkte Mendini samen met Philippe Starck en Coop Himmelb(l)au.

In Nederland heeft Mendini ook het interieur van een treinstel ontworpen. Bekende productontwerpen van zijn hand zijn bijvoorbeeld de Proust-stoel, een serie keukenapparaten voor Philips by Alessi en kurkentrekkers, glazen en een espressopotje voor Alessi.

Prijs
De jaarlijkse European Prize for Architecture wordt toegekend door The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies en The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design. Eerdere laureaten zijn Bjarke Ingels (2010), Graft Architekten (2011), TYIN tegnestue Architects (2012) en Marco Casagrande (2013).

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Vlaams Architectuurinstituut duikt wereld van de bacteriën in

Gisteren, 14:52

CRa: geef ruimtelijke kwaliteit opnieuw sleutelrol in rijksbeleid

Gisteren, 11:36

De winkel verbouwen

Gisteren, 09:00

Architectenbureaus presenteren schetsontwerp Hart van Zuid in Wijchen

24 augustus, 3:21

Politie na onderzoek: oorzaak brand Vondelkerk blijft onduidelijk

Gisteren, 13:39

Geen geld van minister voor Utrechtse tram naar Rijnenburg

Gisteren, 09:03

EIB: kabinetsbeleid tranformatie en optoppen niet effectief

24 augustus, 11:09

Veel meer bouwvergunningen in aanloop naar regels netcongestie

21 augustus, 10:06

Friesland wil 54 miljoen uittrekken voor kopen van landbouwgrond

20 augustus, 10:26

Woonalliantie: draai belemmerende regels woningmarkt terug

19 augustus, 9:52
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap