Geen zwaar onderzoek naar Stedelijk Museum

30 november 2011, 16:49
De verbouwing van het Stedelijk Museum in Amsterdam wordt niet onderzocht met een raadsenquête. De oppositiepartijen D66, SP, CDA en Red Amsterdam dienden woensdag een voorstel voor zo'n onderzoek in, maar dat kreeg geen meerderheid. Zo'n enquête is een zeer zwaar middel, waarbij de raad zelf een commissie instelt die onderzoek doet en betrokkenen - eventueel onder ede - hoort.

Het is al langer bekend dat de verbouwing van het Stedelijk langer duurt en meer kost dan aanvankelijk gepland. Uit een recente reeks artikelen in Het Parool rees bovendien het beeld dat de gemeente het project niet onder controle had. Dat was reden voor de vier partijen om verantwoordelijk wethouder Carolien Gehrels (cultuur, PvdA) ter verantwoording te roepen.

"Wat nu blijkt, is dat de bouw van het Stedelijk vanaf het moment dat we eraan begonnen geen enkel moment onder controle was'', aldus fractievoorzitter Laurens Ivens van de SP. "Het is echt de hoogste tijd om de onderste steen boven te krijgen en lessen te trekken.''

Het voorstel van de oppositiepartijen kreeg echter geen steun. Andere partijen vinden zo'n onderzoek onnodig. Gehrels heeft namelijk al aangekondigd met een evaluatie te komen, als het museum weer open is. Zij vinden bovendien dat nu alle energie moet worden gestoken in het afmaken van het project en (nog) niet in het onderzoeken daarvan.

D66, SP, CDA en Red Amsterdam wilden onder meer van Gehrels weten of zij de raad altijd juist heeft geïnformeerd. Volgens de wethouder is dat absoluut het geval. "Ik heb u stap voor stap meegenomen.''

Het oude gedeelte van het Stedelijk werd de afgelopen jaren gerenoveerd en momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de bouw van een nieuw deel. Toen die werkzaamheden in 2007 begonnen, bedroeg het prijskaartje 107 miljoen euro. Inmiddels staat de teller op 127 miljoen. Het museum had in 2009 weer open moeten gaan, maar dat wordt komende zomer.


Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Ontwerp van UNS voor theater in Hongkong onthuld

Gisteren, 12:45

Space&Matter, Common City en Zenzo winnen tender voor een van de laatste kavels van Centrumeiland in Amsterdam

Gisteren, 10:58

Maarten Hajer verzorgt 26e Jan Wilslezing

15 januari, 2:34

Team met Studio Prototype en Hollandse Nieuwe renoveert rijkskantoor Maastricht

15 januari, 12:22

Subsidie voor extra woonlagen en splitsing in Gelderland

15 januari, 12:43

Zuidelijke provincies: in elke provincie een rijksmuseum

15 januari, 11:11

Zeeland en Rijk onderzoeken samen alternatief voor Zeelandbrug

14 januari, 4:29

Katwijk mag na jaren vertraging woonwijk met 5600 huizen bouwen

14 januari, 1:04

Europese klimaatdienst: klimaatdoel dreigt al tegen 2030 te sneuvelen

14 januari, 10:31

INBO benoemt Fokke de Vries tot partner

13 januari, 2:10
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan