Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV

Ontwerp Collectiegebouw Boijmans gepresenteerd

10 maart 2014, 10:33
Zaterdag is het ontwerp voor het nieuwe Collectiegebouw van Museum Boijmans van Beuningen gepresenteerd aan het publiek. Het door MVRDV ontworpen bouwwerk gaat fungeren als open kunstdepot met tentoonstellingsruimtes, een beeldentuin en een restaurant. Het spiegelende gebouw in het Rotterdamse Museumpark moet er in 2017 staan.

Het op vijftig miljoen euro begrote gebouw komt op het grindterrein van het park naast Boijmans. “Om het park zoveel mogelijk te ontzien, is gekozen voor een zo klein mogelijke footprint en een compact rond volume, bekleed met een glazen gevel die de omgeving reflecteert”, laat het museum weten.

Het gebouw krijgt een vloeroppervlak van 15.000 vierkante meter, waarvan twintig tot veertig procent toegankelijk of zichtbaar is voor het publiek. “Vanuit de ontvangst op de begane grond loopt een zigzagroute dwars door het gebouw omhoog naar een expositieruimte, restaurant en groene oase op het dak”, vervolgt Boijmans.

“De route loopt langs kunstdepots, restauratieateliers, tentoonstellingsruimtes, logistieke ruimtes en plekken waar ook particuliere kunstverzamelaars hun collecties kunnen bewaren en beheren”, aldus het museum. Dankzij glazen puien zien de bezoekers wat er in de verschillende ruimtes gebeurt, vult MVRDV aan.

Besloten ruimten
Het gebouw beschikt tevens over een niet voor het publiek toegankelijke route die door het volume ‘meandert’, zegt het architectenbureau. “Op de begane grond is de logistiek en quarantaine. Er komen kunstdepots en besloten ruimten waar particuliere kunstverzamelaars tegen betaling hun collectie onder museumcondities kunnen bewaren en er indien gewenst van kunnen genieten in het kunst-equivalent van een ‘skybox’. Dit is een nieuwe dienst die Museum Boijmans Van Beuningen gaat aanbieden.”

“Verder komt er een kantoor en depot van Stichting De Verre Bergen. Vanaf het dak, dat rondom van een windscherm is voorzien, heeft het publiek een weids uitzicht over Rotterdam”, zegt MVRDV voorts.

“De bomen in het park die voor het gebouw moeten wijken worden als windbestendige versies herplant op het dak van het gebouw waar onder meer een restaurant en een beeldentuin te vinden zijn. In de expositieruimte op het dak zal de Futuro, het ufo-vormige huis van de Finse architect Matti Suuronen, een vaste plek krijgen.”

Kort geding
MVRDV heeft de ontwerpopdracht verkregen via een aanbesteding, al was er een kort geding voor nodig om definitief als winnaar uit de bus te komen. In de komende maanden werkt het bureau in samenwerking met allerlei betrokken partijen aan het voorlopig ontwerp. Het streven is om het energielabel BREEAM-NL-label Excellent te bereiken.

http://vimeo.com/88597526

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Binnentuin speelt belangrijke rol in woongebouw BuitenBuren Almere

27 februari, 4:12

MOOI Noord-Holland opent inschrijving voor Arie Keppler Prijs 2026

27 februari, 3:27

Provincie en consortium van adviesbureaus presenteren Toekomstvisie Limburg 2050

27 februari, 2:31

Amsterdam bouwt aparte fietsbrug tussen Zeeburgereiland en Indische Buurt

27 februari, 11:18

Onderzoek: kinderen spelen vaker buiten, groot verschil per plaats

27 februari, 5:04

'Gemeenten gaan weer voor grondbezit'

27 februari, 1:45

Terugkijken: KRO-NCRV Pointer onderzoekt waarom lege winkels geen woningen worden

27 februari, 12:06

OVV over fataal brugongeluk Lochem: onderlinge controle ontbrak

26 februari, 11:49

Gelderland wil dat Rijk noodmaatregelen neemt tegen aansluitstop

26 februari, 9:33

Kosten wederopbouw Oekraïne lopen op tot 588 miljard dollar

25 februari, 11:47
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan