Copyright: Matthu Placek
Copyright: Matthu Placek
Copyright: Matthu Placek
Copyright: Matthu Placek
Copyright: Matthu Placek
Copyright: Matthu Placek
Copyright: Matthu Placek
Copyright: Matthu Placek
Copyright: Matthu Placek
Copyright: Matthu Placek
Copyright: Matthu Placek
Copyright: Jeff Cully

Museum van Herzog & De Meuron geopend

19 november 2012, 11:32
Het Parrish Art Museum op Long Island, New York is geopend. Herzog & De Meuron heeft in 2009 een sterk vereenvoudigde versie van hun eerdere ontwerp gemaakt.

Het museum heeft de vorm van twee langwerpige studio’s, waarvan het interieur is verdeeld in meerdere tentoonstellingsruimtes. In het oorspronkelijk ontwerp van Herzog & De Meuron zou het museum bestaan uit tientallen eenvoudige, lage gebouwen. Het ontwerp moest doen denken aan de studio’s van de kunstenaars op Long Island, de kolonie waar de collectie van het Parrish Art Museum met name op gericht is.

Kunstenaarsstudio's
Gedwongen door de financiële crisis moest het museum kleiner worden gerealiseerd. Voor het nieuwe ontwerp heeft het architectenbureau de verhoudingen van een studio in East End van Long Island aangehouden en de eenvoudige vorm voorzien van dakramen op het noorden.

Twee van deze uitvergrote studio’s liggen parallel aan elkaar, met daartussen een verkeerszone. Aan weerszijden van de centrale looproute liggen tien tentoonstellingsruimtes. Door het verplaatsen van de scheidingswanden binnen het grid, kan de grootte van de expositieruimtes worden aangepast. Alle ruimtes worden verlicht door daglicht.

Beschutting
Aan de oostelijke kopse zijde liggen functionele ruimtes als archief, administratie en de laadruimte. Westelijk liggen publieksfundties als de entree, restaurant en auditorium. Het gebouw heeft een groot terras en rondom een veranda, die beschut worden door het overhangende dak.

Het gebouw is opgetrokken uit eenvoudig te verkrijgen materialen en volgens lokale constructiemethoden. De buitenmuren bestaan uit in de bouw gestort beton. Hun enorme afmetingen worden enigszins teniet gedaan door banken over de gehele lengte.

Situering
De plaatsing van het museum volgt uit de oriëntatie van de dakramen op het noorden, om het licht te vangen zoals de lokale kunstenaarsstudio’s dat doen. Het gebouw wordt omgeven door een grote weide met inheemse grassoorten als referentie aan het natuurlijke landschap van Long Island.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Purmerend kiest ontwerp Vendrig Leegwater en Hans van der Heijden voor Schapenmarkt

Gisteren, 11:04

AG NOVA ontwerpt woon-zorggebouw voor kwetsbare ouderen op Centrumeiland

18 februari, 3:15

Team van Nederlandse en Oekraïense architecten ontwikkelt open-source bouwsysteem voor publieke voorzieningen in Oekraïne

18 februari, 1:57

Expositie toont mogelijkheden voor nieuwe woonruimte in bestaande Rotterdamse wijken

18 februari, 11:05

Noord-Holland geeft ontheffing voor bouw datacenter in Aalsmeer

Gisteren, 14:09

Nederland en België onderzoeken treinverbinding Eindhoven-Brussel

Gisteren, 12:02

Nieuwe minister VRO: nieuwe steden bouwen zal moeten

Gisteren, 10:03

Ridderkerk hoeft voorlopig niet samen te werken bij verdeling huurwoningen

18 februari, 4:29

Zichtbaar verduurzaamde huizen leveren meer op bij verkoop

18 februari, 11:59

Noord-Brabant verdeelt vijftig miljoen euro over regio-Moerdijk

18 februari, 9:09
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan