Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Bouwteam maakt Actieagenda Bouw bekend

24 mei 2012, 14:50
Het Bouwteam heeft zijn Actieagenda Bouw bekendgemaakt. Op deze agenda staan tien concrete initiatieven die op de korte termijn kunnen worden uitgevoerd en zeven structurele voorstellen die samen de bouw een impuls geven en helpen deze sector om sterker uit de crisis te komen.

“De bouwsector verkeert in zwaar weer. Het consumentenvertrouwen is laag en het imago van de sector is slecht”, concludeert het Bouwteam onder leiding van Joop van Oosten (oud-bestuursvoorzitter BAM).

“Naast forse vraaguitval en beperktere financieringsmogelijkheden, wordt de sector bovendien geconfronteerd met een structureel veranderende bouwopgave. Verduurzaming, vergrijzing en toenemende verschillen in leefstijlen, arbeidsrelaties en regionale ontwikkeling vragen om nieuwe antwoorden. Dit vraagt om nieuw elan.”

Korte termijn
Het bouwteam heeft vandaag het rapport ‘Actieagenda Bouw’ aangeboden aan minister Spies van het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Onder meer de volgende acties kunnen op korte termijn worden uitgevoerd:

- Een regionaal sloop- en herstructureringsfonds dat leegstaande kantoorpanden uit de markt haalt. De marktpartijen zijn financieel verantwoordelijk, de overheid faciliteert.

- De introductie van een gemengd fonds gericht op de exploitatie van te liberaliseren corporatiewoningen.

- De realisatie van een Bouwcampus (à la de hightechcampus in Eindhoven) waarmee –door fysieke nabijheid- samenwerking/synergie tussen onderzoeks- en onderwijsinstellingen wordt gestimuleerd en een broedplaats wordt gecreëerd voor experimenten, startups en (mkb-) ondernemingen.

Lange termijn
Voor de langere termijn worden onder andere de volgende programma’s door het Bouwteam geadviseerd:

- Een Routekaart Innovatie, met daarin voorstellen voor een verbinding met kennis en innovatie. Een Topconsortium voor Kennis en Innovatie (TKI) voor de bouw is daarvoor gewenst, zoals die er ook zijn voor de Topsectoren.

- Een Routekaart Kansen en Knelpunten Vastgoedfinanciering waarmee de sector, de rijksoverheid, banken en beleggers nieuwe financieringsarrangementen ontwikkelen.

- Een Routekaart Renovatie, Transformatie en Herbestemming gericht op het herontwikkelen van de bestaande voorraad met minder belemmeringen van institutionele aard of van de betrokken partijen zelf.

Het Bouwteam wil de komende weken, aan de hand van reacties van het kabinet en betrokkenen uit het veld, in kaart brengen welke instanties en personen betrokken worden bij de uitvoering van de acties en programma’s.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Rotterdam wil bijna 500 nieuwe woningen in Zevenkamp

16 minuten geleden

De Zwarte Hond ontwerpt woontoren met drie herkenbare niveaus in de Binckhorst

1 uur geleden

Jury! integreert Converse Architects binnen organisatie

Vandaag, 09:45

Rotterdam evalueert ontwerperspool samen met ontwerpers

Gisteren, 15:29

Juryprijs De Vernufteling 2026 voor waterzuinig wonen

1 uur geleden

Roos Bendien directielid en projectarchitect bij JAM*

Gisteren, 16:22

NSI stopt definitief met bouw houten kantoorgebouw Zuidas

Gisteren, 10:12

Ridderkerk mag voorlopig eigen verdeling huurhuizen opzetten

12 juni, 2:38

AFFR laat opruimrobotje Wall-E terugkeren op het witte doek

12 juni, 10:07

Kadaster: Woningkopers verhuizen verder dan tien jaar geleden

11 juni, 2:30
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan