Brandweerman blus vuur
Copyright: ROCKWOOL B.V.
Brandweermannen op hoogwerker in de rook
Copyright: ROCKWOOL B.V.
Vulkaan
Copyright: ROCKWOOL B.V.
Lucifer
Copyright: ROCKWOOL B.V.
Brandweerman blus vuur
Copyright: ROCKWOOL B.V.
Brandweermannen op hoogwerker in de rook
Copyright: ROCKWOOL B.V.
Vulkaan
Copyright: ROCKWOOL B.V.
Lucifer
Copyright: ROCKWOOL B.V.

Uitdagingen voor bouwsector door verstedelijking

1 juli 2021
In stedelijke gebieden waar bouwgrond schaars is, wonen en werken steeds meer mensen in hoge gebouwen. Deze hoge gebouwen bieden schitterende woonoplossingen, maar wanneer er brand uitbreekt kan dat zeer ernstige gevolgen hebben. Denk aan het verlies van mensenlevens, het oplopen van brandwonden en het kwijtraken van persoonlijke bezittingen. Ook voor ondernemers kunnen de gevolgen ingrijpend zijn: meer dan de helft van de bedrijven die met een grote brand te maken krijgt, gaat binnen drie jaar failliet. Bovendien heeft een brand een niet te onderschatten impact op omwonenden en het milieu: de bodem, het oppervlaktewater en de lucht worden altijd vervuild

Eerste stap naar brandveiligheid
Er zijn verschillende maatregelen mogelijk om de brandveiligheid van een gebouw te verbeteren. Denk hierbij aan het plaatsen van brandwerende deuren en het installeren van rookmelders, brandalarmen en sprinklersystemen. Wil je de brandschade echter minimaliseren, dan is het plaatsen van onbrandbare isolatie een belangrijke eerste stap richting effectieve brandbeveiliging. 

De natuurlijke eigenschappen van steen helpen ons bij de bouw van duurzame en veilige steden, vol brandveilige gebouwen. ROCKWOOL steenwol producten zijn namelijk gemaakt om ook bij gloeiend hete vlammen stabiliteit te blijven bieden. Hierdoor blijft de structuur van het gebouw beter behouden en hebben mensen meer tijd om het gebouw veilig te verlaten. 

ROCKWOOL steenwol is buitengewoon brandveilig. Gemaakt van het vulkanisch gesteente basalt, verdraagt het extreem hoge temperaturen – tot ver boven de 1.000 °C – en het brandt niet. ROCKWOOL steenwol beperkt branduitbreiding, veroorzaakt nauwelijks of geen rook en veroorzaakt geen toxische gassen.  

Geen flash-over
Sommige materialen produceren brandbare gassen bij een brand, die tot een explosieve verbranding kunnen komen. Deze explosieve verbranding wordt ook wel een flash-over genoemd. Steenwol produceert geen brandbare gassen bij een brand en draagt om deze reden ook niet bij aan het ontstaan van een flash-over. 

Brandveilige isolatieoplossingen
ROCKWOOL heeft voor uiteenlopende toepassingen brandveilige isolatieoplossingen ontwikkeld die in de hoogste Euro-brandklasse vallen. 
  • Isolatie voor gevels
  • Isolatie voor daken
  • Isolatie voor binnenwanden
  • Isolatie voor luchtkanalen, leidingen en staal- en betonconstructies

Brandbare isolatiematerialen dienen altijd meegenomen te worden in de vuurlastberekening. Steenwol is onbrandbaar volgens EN 12501-1 en wordt niet meegenomen in de vuurlastberekening volgens NEN 6090.

Brandveilige bouwmaterialen vormen de basis voor een brandveilig gebouw. ROCKWOOL heeft jarenlange ervaring op het gebied van brandwerende isolatie en heeft een behoorlijke expertise op het gebied van brandveiligheid. We delen graag nuttige informatie over voorschriften, wetten en feiten over brandveiligheid. 

Kijk op rockwool.nl voor meer informatie of download onze brochures.

Locatie

Stel jezelf kort voor! Dan weet het betreffende bedrijf wie hun brochure gedownload heeft.
Wil je niet bij elke download jouw gegevens in hoeven voeren?
Klik dan hier om in te loggen. Heb je nog geen account? Maak dan hier een gratis account aan.
Voornaam
Achternaam
E-mailadres
Downloaden
Wanneer je brochures downloadt op Architectenweb.nl worden relevante gegevens van jou – zoals jouw naam en e-mailadres – met het betreffende bedrijf gedeeld. Meer hierover lees je in ons privacybeleid.
Wanneer je brochures downloadt op Architectenweb.nl worden relevante gegevens van jou – zoals jouw naam en e-mailadres – met het betreffende bedrijf gedeeld. Meer hierover lees je in ons privacybeleid.
Stel jezelf kort voor! Dan weet het betreffende bedrijf wie hun model gedownload heeft.
Wil je niet bij elke download jouw gegevens in hoeven voeren?
Klik dan hier om in te loggen. Heb je nog geen account? Maak dan hier een gratis account aan.
Voornaam
Achternaam
E-mailadres
Downloaden
Wanneer je modellen downloadt op Architectenweb.nl worden relevante gegevens van jou – zoals jouw naam en e-mailadres – met het betreffende bedrijf gedeeld. Meer hierover lees je in ons privacybeleid.

Neem contact op met ROCKWOOL B.V.

Je bent momenteel niet ingelogd. Hierdoor is het alleen mogelijk om meer informatie per e-mail op te vragen. Wil je liever gebeld worden of documentatie per post ontvangen? Klik dan hier om in te loggen.
Heb je nog geen account? Maak dan hier een gratis account aan.
Voornaam
Achternaam
E-mailadres
Opmerkingen
Bij iedere aanvraag worden relevante gegevens van jou gedeeld met het betreffende bedrijf. Meer hierover lees je in ons privacybeleid.
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Mosa.
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Forster
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
YVI Application Family
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
VELUX Nederland B.V.
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK® Bouwsystemen
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan