Grote opdrachten voor BAM in Duitsland

5 juli 2007, 10:43
BAM Deutschland (de Duitse werkmaatschappij van Koninklijke BAM Groep, gespecialiseerd in utiliteitsbouwprojecten) heeft drie projecten verworven met een gezamenlijke waarde van ruim 170 miljoen euro. Het betreft de bouw van een kantoortoren in het omvangrijke ontwikkelingsproject Frankfurt Hoch Vier, een datacenter voor Citibank, eveneens in Frankfurt am Main, en het nieuwe voetbalstadion voor Dynamo Dresden.

In opdracht van Bouwfonds MAB Development GmbH is BAM Deutschland in Frankfurt am Main gestart met de bouw van een 134 meter hoge kantoortoren, die deel uitmaakt van Frankfurt Hoch Vier. Het gebouw (Tower am Thurn & Taxis Palais geheten) biedt circa 42.000 m2 kantoorruimte, verdeeld over 35 verdiepingen.

De bouwsom bedraagt 93 miljoen euro. Het ontwerp van architectenbureau KSP Engel und Zimmermann in Frankfurt valt op door de sculpturale vormen, de glazen gevels en de daktuin op negentig meter hoogte. BAM Deutschland zal de kantoortoren begin 2009 opleveren.

BAM Deutschland heeft van Citibank opdracht ontvangen voor de bouw van een datacenter met 23.000 m2 in Frankfurt. De bouwsom is circa 77 miljoen euro. Het project wordt begin 2008 opgeleverd. Joint-venturepartner technische dienstverlener Imtech is verantwoordelijk voor alle technologische oplossingen in zowel het datacenter als de rest van het gebouw.

In Dresden start HBG Stadien- und Sportstättenbau (een dochteronderneming van BAM Deutschland) in augustus met de bouw van een nieuw voetbalstadion voor de eerstedivisieclub Dynamo. Het stadion biedt plaats aan 32.400 toeschouwers. De bouwsom bedraagt ruim 45 miljoen euro.

Het stadion verrijst op dezelfde plek van het huidige, sterk verouderde Rudolf Harbig-stadion. Kenmerkend in het ontwerp van Beyer + Partner architekten te Rostock is de transparante gevel van de hoofdtribune langs de Lennéstraße, die een venster biedt op de stad. Naar verwachting zal het stadion in 2009 gereed zijn.

Bron: Koninklijke BAM Groep

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

West Architecten verenigt verleden en heden in Rotterdams herenhuis

25 september, 4:20

MAPL. ontwerpt openbare ruimte van City West Nieuwegein

25 september, 2:40

HDO Groep: optoppen is geen technisch, maar bestuurlijk vraagstuk

25 september, 1:39

Rijnboutt aan de slag met herontwikkeling oostzijde Krophollerensemble Waalwijk

25 september, 11:25

Kabinet bepaalt met scores welke infra-projecten doorgaan

25 september, 5:14

Schiphol zoekt bouwpartners voor miljardenvernieuwing luchthaven

25 september, 12:17

Staatssecretaris: flexibele stroom moet het nieuwe normaal worden

25 september, 9:36

BNA meldt akkoord over nieuwe cao voor architectenbureaus

24 september, 12:30

Canadees bedrijf staakt overnamepoging Arcadis en trekt bod in

24 september, 10:19

Karremans trekt beroep in tegen bouw nieuw dorp in Zuidplaspolder

23 september, 4:42
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap