Renovatie Stedelijk Museum kan doorgaan

23 maart 2007, 9:30
De rechtbank in Amsterdam heeft donderdag besloten dat de renovatie van het Stedelijk Museum aan het Museumplein kan doorgaan. Omwonenden en Stichting Monumentenbehoud Nederland wilden de bouwwerkzaamheden laten stilleggen omdat ze niets zien in het hypermoderne ontwerp voor de nieuwe vleugel van het museum. De rechter heeft dit verzoek afgewezen.

De rechter is het niet eens met de stichting dat de luifel ,,grote inbreuk maakt op de architectonische omgeving en geen recht doet aan het bestaande gebouw''. Ook bestrijdt de rechter de mening van Monumentenbehoud dat het besluit tot renovatie onzorgvuldig tot stand is gekomen. Zowel de Rijksdienst voor de Monumentenzorg als de Welstandcommissie schaarden zich achter het renovatieproject.

Sinds een paar jaar is het museum tijdelijk gehuisvest in het Post CS-gebouw naast het Centraal Station van Amsterdam. Museumdirecteur Gijs van Tuyl zei in februari dat het Stedelijk nog in elk geval tot juni 2008 op die plek kan blijven zitten. Hij hoopt dit te kunnen rekken tot 2009. Vorig jaar zomer begon al de sloop van de bijgebouwen van het Stedelijk, de Sandbergvleugel en de serre bij het oude restaurant.

Na het neerhalen van de bijgebouwen verrijzen twee nieuwe expositiezalen naar een ontwerp van Benthem Crouwel Architekten. De oplevering van het nieuwe Stedelijk is voorzien voor de zomer van 2009. Het totale kostenplaatje van de vernieuwing komt op ruim 107 miljoen euro. De gemeente betaalt het grootste deel, maar ook het Rijk, de provincie en particulieren dragen een steentje bij.

Bron: ANP

Trefwoorden

museum bijgebouwen

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Eklund_terbeek transformeert Schiedams rioolgemaal naar woonhuis

Gisteren, 15:43

OMA past gerechtsgebouw landschappelijk in op oud vestingterrein Lille

Gisteren, 13:25

Woongebouw door Moke Architecten op Hembrugterrein klaar

Gisteren, 11:35

Opening Nationaal Slavernijmuseum met drie jaar uitgesteld

Gisteren, 09:15

Vernieuwde tijdlijn van Carbonlab en Aveco de Bondt brengt klimaatdoelen en wettelijke verplichtingen in kaart

Gisteren, 14:21

EIB: Nederland moet doelen uitstellen om personeelstekort bouw

Gisteren, 10:11

Milieuorganisaties stappen naar rechter om nieuw besluit Schiphol

22 oktober, 1:18

EIB: 73.000 nieuwe mensen nodig in bouw, defensie zorgt voor druk

22 oktober, 11:10

Kandidaten voor nieuwbouw De Meervaart delen visie op de opgave

21 oktober, 2:43

VN-rapport: sterkere opwarming door vertrek VS uit Klimaatakkoord

21 oktober, 10:55
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap