Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Moskou sloopt stukken werelderfgoed

2 maart 2007, 10:47
De Russische krant Novaja Gazeta onthulde onlangs dat de vastgoedafdeling van het Kremlin in het geheim vier gebouwen heeft gesloopt, die als onderdeel van het Rode Plein op de UNESCO-lijst van wereldcultureel erfgoed staan.

Dat meldt de Volkskrant vandaag. Het gaat om vier historische gebouwen die op de binnenplaats stonden van het majestueuze Rode Plein 5, een groot neoclassicistisch gebouw dat dateert van het einde van de negentiende eeuw. In The Moscow Times noemt David Sarkisjan, die werkt voor het Sjoesev Staatsmuseum voor Architectuur, de vernieling van de gebouwen een voorbeeld van ‘staatsvandalisme’. Sarkisjan behoort tot de weinige mensen die het afgelopen jaar zijn toegelaten tot het complex. ‘Het waren mooie gebouwen, die in goede staat verkeerden. Ze waren gebouwd in de elegante Russische Tudor-stijl, een soort Russische Art Nouveau.’

Het gebouwencomplex werd tussen 1891 en 1894 gebouwd naar een ontwerp van Roman Klein en wordt de Middelste Handelsrijen genoemd. Het ligt recht tegenover de St. Basilius basiliek en de beroemdste toegangspoort tot het Kremlin aan het Rode Plein. De precieze toedracht van de sloop is in nevelen gehuld. Volgens Novaja Gazeta is de sloop in het geheim gebeurd en is het afval met legertrucks in het holst van de nacht afgevoerd. Maar Viktor Chrekov, woordvoerder van de vastgoedafdeling van het Kremlin, noemt dat in The Moscow Times ‘complete nonsens’. Volgens hem werden de historische gebouwen in 2003 op een lijst van beschermde monumenten geplaatst, maar zijn ze er afgehaald door een daartoe bevoegde commissie van het ministerie van Cultuur. Twee commissieleden ontkennen dat echter.

Volgens Novaja Gazeta heeft het hoofd van de vastgoedafdeling in het Kremlin in 2001 toestemming gekregen van president Poetin voor een renovatieproject met particuliere sponsors. In de toekomst zal Rode Plein 5 een luxehotel omvatten, een prestigieus veilinghuis en luxeappartementen. Ook wordt de aanleg van een grote ondergrondse parkeergarage voorzien, die volgens architecten de fundamenten van de beroemde St. Basilius basiliek kan aantasten.

Volgens de federale commissie die toeziet op het behoud van Ruslands culturele erfgoed zijn de Unesco-regels trouwens niet geschonden door de sloop van de gebouwen, omdat deze vanaf het Rode Plein niet zichtbaar zijn.

Bron: Volkskrant

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Lagado architects verrijkt woonerfwijk met rolstoeltoegankelijk huis

Gisteren, 11:38

Houten woongebouw van KOW introduceert natuurlijk stedelijk leven bij herontwikkeling ziekenhuisterrein

28 juli, 2:40

Bouw gestart van autovrij buurtje in Oss naar ontwerp van KCAP

28 juli, 12:31

Dok architecten richt kantoorverdieping van het Scheepvaartmuseum opnieuw in

27 juli, 2:42

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

Gisteren, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

22 juli, 2:28
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap