Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Breda gaat coördinerend constructeur verplichten

9 februari 2007, 16:07
De gemeente Breda gaat als een van de eerste gemeenten verplichten dat bij grote en complexe bouwprojecten een coördinerend constructeur wordt aangesteld. Die krijgt als taak de samenhang en de organisatie van ontwerpen en berekeningen te bewaken.

De commissie-De Boer, die de gang van zaken rond de constructiefouten bij het complex aan het Amsterdamse Bos en Lommerplein onderzocht, pleitte onlangs nog voor het verplicht aanstellen van een coördinerend hoofdconstructeur bij complexe bouwprojecten.

,,Aanleiding voor de nieuwe beleidsregel is een serie ongelukken en incidenten met constructies zoals het Bos en Lommerplein in Amsterdam, de ingestorte balkons in Maastricht en de ingestorte toneeltoren in Hoorn”, legt woordvoerder Sonja van Ginneken van de gemeente uit. ,,Aangezien landelijke wetgeving op dit gebied het niet helemaal heeft gehaald in de Tweede Kamer, willen we als gemeente door het invoeren van een aantal beleidsregels meer greep en zicht krijgen op de constructieve veiligheid van met name complexere bouwwerken.”

Beleidsregel
Het gemeentebestuur heeft nu besloten dat er een beleidsregel komt die voorschrijft dat een coördinerend constructeur wordt verplicht bij grotere en complexe bouwwerken. ‘Het grote voordeel voor de gemeente is dat we dan niet met vijf verschillende onderaannemers om de tafel hoeven te gaan zitten, maar dat er één aanspreekpunt komt voor de constructies van bouwwerken’, zegt Van Ginneken.

De komende tijd houdt Breda een consultatieronde met marktpartijen, zoals aannemers en architecten. ‘Doel daarvan is om te bekijken welke criteria we zullen hanteren voor de vraag of er wel of geen coördinerend constructeur moet worden aangesteld. We willen daarover graag consensus hebben met de marktpartijen, zodat je niet bij elk project eindeloze discussies krijgt. Uiteindelijk is het de aanvrager van een bouwvergunning die de coördinerend constructeur moet aanstellen.’

Besluit indieingsvereisten
Als wettelijke basis voor de nieuwe beleidsregel geldt het ministerieel Besluit Indieningvereisten Aanvraag Bouwvergunning (BIAB). In dat besluit is geregeld waaraan een aanvraag voor een bouwvergunning moet voldoen.

Bron: Binnenlands Bestuur

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Bouwstart van verticaal dorp in Shenzhen naar ontwerp van MVRDV

4 uur geleden

De Playlist: Alex Kypriotakis-Weijers zingt en performt op karaokefeestjes

Vandaag, 09:15

Kantoorgebouwen uit jaren ‘70 rond binnentuin in Brussel door B2Ai grondig vernieuwd

Gisteren, 10:16

cepezedinterieur vernieuwd interieur van Amsterdams bedrijfsverzamelgebouw

Gisteren, 09:33

In twintig jaar bijna verdubbeling aantal restaurants, categorie fastfood groeide het hardst

Gisteren, 11:28

Rijkswaterstaat spreekt van uitzonderlijke situatie door droogte

4 augustus, 5:45

VMN media neemt Vastgoedjournaal over

4 augustus, 10:05

Rijn bij Lobith staat op laagste peil ooit gemeten

31 juli, 4:45

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

29 juli, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap