Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Bouwbonden CNV en ACV tekenen overeenkomst

5 februari 2007, 9:47
CNV Hout en Bouw en ACV Bouw en Industrie hebben de handen letterlijk ineen geslagen. Vrijdag 2 februari tekenden deze Nederlandse en Belgische bouwbonden officieel de samenwerkingsovereenkomst, waarmee zij zich bereid verklaren om op internationale werkterrein als één sterke vakbond op te treden.

'Klein is leuk, maar groot is beter', waren de woorden van Arend van Wijngaarden, voorzitter van de Hout- en Bouwbond CNV, tijdens de officiële ondertekening. Ook de Belgische voorzitter van ACV Bouw en Industrie, Luc van Dessel, plaatste zijn handtekening onder de overeenkomst. Volgens beide vakbondsleiders is de samenwerking een logisch gevolg van de internationale ontwikkelingen. 'Als vakbeweging is het belangrijk om te internationaliseren in deze globaliserende wereld. De globalisering houd je niet tegen, op de consequenties moet je een antwoord hebben. Heb je die niet, dan sta je straks overal buiten.'

Gezamenlijke projecten
De samenwerking tussen CNV Hout en Bouw en ACV Bouw en Industrie richt zich op het ontplooien van gezamenlijke initiatieven om de positie van werknemers en vakbonden over de gehele wereld te verbeteren. Concreet vertaalt zich dat in het initiëren en coördineren van projecten in zowel Europa als wereldwijd. Ook werken de bonden voortaan samen aan standpunten in internationale kwesties.

Van Wijngaarden: 'Op dit moment hebben wij al gezamenlijke projecten, zoals in Indonesië, Togo en Zuid-Amerika. Ook trekken wij al samen op in de regulering van de Europese arbeidsmarkt. Maar dat kan intensiever, daadkrachtiger. De overeenkomst zorgt daarvoor.'

Meer invloed
Volgens Van Wijngaarden en Van Dessel leidt deze samenwerking tot meer invloed op het Europese én mondiale toneel. Van Wijngaarden:
'Wij hebben samen meer dan 300.000 leden. Wij hebben bijna het grootste aantal vakbondsleden in de bouw- en houtsectoren in Europa. Dus als wij samen optreden, is onze invloed enorm.' Zo hoopt Van Wijngaarden op meer invloed op de inhoud van Europese regelgeving. Op mondiaal niveau is het streven naar een nog stevigere stem bij instellingen als de Wereldbank en de Internationale Arbeidsorganisatie (ILO). 'Dankzij onze gezamenlijke inzet, drukken wij een duidelijke stempel op de internationale vakbondspolitiek. Er gebeurt in onze internationale vakbondswereld weinig waarvan wij niet op de hoogte zijn', aldus Van Wijngaarden.

Internationaal Secretariaat
Om alle doelstellingen te realiseren, hebben het Belgische ACV en Nederlandse CNV gezamenlijk een Internationaal Secretariaat opgericht. De leiding is in handen van Arend van Wijngaarden (namens CNV Hout en Bouw) en Luc van Dessel (namens ACV Bouw en Industrie). Voor beleid en de dagelijkse uitvoering zijn Stefaan Vanthourenhout, nationaal secretaris van ACV Bouw en Industrie, en Bert van der Spek, vice-voorzitter CNV Hout en Bouw, verantwoordelijk.

Bron: ANP

Andere nieuwsberichten

Carbon Stories organiseert debat over Shift Embassy

24 juli, 3:59

Kindcentrum van Spring architecten is een paviljoen in het groen

24 juli, 2:44

LEVS verdicht Utrechtse wijk Ondiep met nieuwe woongebouwen

24 juli, 10:54

Gemeente Rotterdam zoekt architectenbureaus die project willen laten doorrekenen met CO2-rekenmethode

23 juli, 3:35

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

22 juli, 2:28

DNB: beter investeringsklimaat nodig voor bouw huurwoningen

22 juli, 9:20
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap